wrapper

Ks. Zbigniew Pietruszka został dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zastąpił na tym stanowisku ks. Ryszarda Podstołowicza, który od sierpnia będzie proboszczem w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Nominacje wręczył dziś biskup tarnowski, Andrzej Jeż.

Nominacja ks. Pietruszki pociąga za sobą kolejne zmiany, bo ks. Zbigniew Pietruszka kierował Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego. Na jego miejsce został mianowany ks. dr Michał Dąbrówka, który dotychczas pracował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (na wydziale homiletyki). W lutym 2016 roku był mianowany przez Papieża Franciszka Misjonarzem Miłosierdzia.

Wydziałem Katechetycznym pokieruje ks. dr Tomasz Lelito. Kapłan dotychczas był sekretarzem Fundacji abpa Jerzego Ablewicza, a także wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży został mianowany ks. mgr Marcin Baran. W 2016 roku był powołany na stanowisko zastępcy dyrektora tego wydziału. Ks. Baranowi pomagać będzie ks. mgr Artur Mularz, który od 2012 roku pracował w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach

Biskup Andrzej Jeż odznaczył także ks. mgr. Stanisława Worwę – misjonarza i proboszcza parafii pw. Świętej Rodziny w Ndżamenie w Czadzie – godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.