wrapper

Zmarł śp. Ks. Tadeusz Kukla – rezydent w Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im. św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Swoszowicach

W dniu 03 grudnia 2017 roku zmarł śp. Ks. Tadeusz Kukla – rezydent w Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im. św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Swoszowicach. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Trzcianie koło Bochni w czwartek (07 grudnia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Tadeusz Kukla urodził się 24 kwietnia 1932 roku w Łąkcie Dolnej. Pochodził z parafii Trzciana koło Bochni. Egzamin dojrzałości złożył w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1955 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Żabno, Domosławice, Piwniczna - Zdrój, Chorzelów i Wielopole Skrzyńskie. Od kwietnia 1996 roku mieszkał jako rezydent w Krakowie, a od sierpnia 2014 roku przebywał w Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im, św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Swoszowicach.