wrapper

Szanowny Panie!

Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej jest wielkim darem, jaki Chrystus za pośrednictwem swojego Kościoła złożył w Pana ręce. Dzięki niemu ogromna rzesza osób obłożnie chorych może częściej przyjmować Chrystusa do swojego serca. Jest to łaska, której wielkości nie jesteśmy w stanie do końca ocenić w tym życiu. Będzie to możliwe dopiero w wieczności.

Aby ta posługa przynosiła jeszcze większe owoce, potrzeba nieustannego rozwoju osobistej więzi z Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem. Temu ma służyć stała formacja, do jakiej Kościół zaprasza nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dokonuje się ona m.in. poprzez coroczne rekolekcje oraz wielkopostne dni skupienia.

Dlatego też pragnę zaprosić Pana na tegoroczny wielkopostny dzień skupienia, który odbędzie się w niżej wymienionych terminach i miejscach. Proszę o zwrócenie uwagi na zmianę, która została dokonana w porozumieniu z ks. prałatem Bolesławem Margańskim. Wynika ona z ważnych przyczyn duszpasterskich. Ufam, że nie przeszkodzi to Panu w uczestnictwie w tym ważnym wydarzeniu.

 17 lutego 2018 r. w Tarnowie w kościele Księży Filipinów i w auli Wyższego Seminarium Duchownego dla szafarzy z rejonu tarnowskiego (część I): (dekanaty: Bochnia-Wschód, Bochnia-Zachód, Brzesko, Ciężkowice, Czchów, Lipnica Murowana, Ołpiny, Porąbka Uszewska, Radłów, Szczepanów, Szczucin, Tuchów, Uście Solne, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno).

 24 lutego 2018 r. w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu dla szafarzy z rejonu sądeckiego; (dekanaty: Bobowa, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Łużna, Nowy Sącz-Centrum, Nowy Sącz-Wschód, Nowy Sącz-Zachód, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice).

 3 marca 2018 r. w kościele Księży Filipinów w Tarnowie i w auli Wyższego Seminarium Duchownego dla szafarzy z rejonu tarnowskiego (część II): (dekanaty: Dąbrowa Tarnowska, Dębica-Wschód, Dębica-Zachód, Mielec-Południe, Mielec-Północ, Pilzno, Pustków-Osiedle, Radomyśl, Tarnów-Południe, Tarnów-Północ, Tarnów-Wschód, Tarnów-Zachód).


Przypominam, iż wielkopostny dzień skupienia rozpoczyna się o godz. 9.00, zaś jego zakończenie jest przewidywane na 13.30. Obecność na nim jest obowiązkowa, jako istotny element stałej formacji szafarzy.


Kończąc pragnę serdecznie podziękować za posługę, którą z taką ofiarnością Pan podejmuje. Niech dobry Ojciec, którego umiłowanego Syna trzyma Pan w swoich dłoniach, obdarza Pana swoim błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna wyprasza Panu i Pana rodzinie wszelkie potrzebne łaski.


Z wyrazami szacunku,
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
ks. dr Michał DąbrówkaDyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie