wrapper

Informacja Kurii Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej:


Informujemy Czcigodnych Księży, że we wtorek, 12 czerwca 2018 r., w szpitalu w Nowej Soli, w wieku 72 lat zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Władysław Kulka, emerytowany proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.

Msza św. pożegnalna z udziałem kapłanów Dekanatu Żagań zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu w czwartek, 14 czerwca br., o godz. 20.00.(od godz. 19.00 modlitwa różańcowa).

W piątek o godz. 7.00 Msza św. parafialna i czuwanie modlitewne do godz. 9.00.
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa sprawowana będzie w piątek, 15 czerwca br., o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Żaganiu (od godz. 9.30 modlitwa różańcowa).
Po jej zakończeniu nastąpi przejście i dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu parafialnym w Żaganiu (Osiedle Moczyń).

Ks. kan. Władysław Kulka urodził się 15 września 1945 r. w Ropie, k. Gorlic. W latach 1966-1971 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1971 r. w Tarnowie.

Po święceniach podjął pracę duszpasterską w diecezji tarnowskiej do 1977 r. (Stary Sącz i Dębica), a następnie w diecezji gorzowskiej i zielonogórsko-gorzowskiej w następujących parafiach:
- od 01.07.1977 r. do 30.06.1981 r. - wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu
- od 01.07.1981 r. do 30.06.1982 r. - wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp
- od 01.07.1982 r. do 30.07.1994 r. - proboszcz parafii pw. św. Józefa w Żaganiu
- od 01.08.1994 r. do 30.07.2012 r. - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.
Inkardynowany do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w dniu 26 sierpnia 1994 r.
Pełnił ponadto funkcje wicedziekana i dziekana Dekanatu Żagań.
W dniu 27 czerwca 2001 r. otrzymał godność kanonika R.M.
Od 1 sierpnia 2012 r. rezydent parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.
Zmarłego Kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Piotr Kubiak
kanclerz Kurii