Text Size
image image image image image
Powstała Diecezjalna Komisja Kanonizacyjna
Kolejne szkolenia przed ŚDM
Jesienna Sesja Apostolstwa Trzeźwości
Powstało Biuro Duszpasterstwa Polskiej Emigracji
Bp Jeż na jubileuszu w Borzęcinie
Biskup tarnowski Andrzej Jeż powołał Diecezjalną Komisję Kanonizacyjną. Będzie ona gromadzić świadectwa życia ludzi - świadków Chrystusa. Niekoniecznie muszą to być przyszli kandydaci na ołtarze, ale w niektórych miejscowościach diecezji tarnowskiej są kapłani, osoby zakonne i świeccy, którzy dali świadectwo przynależności do Chrystusa. Może staną się w przyszłości patronami szkół, ulic i placów? 
Wolontariusze z okręgów brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego uczestniczyli od 12-14 września w szkoleniu psychologiczno-motywacyjnym z elementami autoprezentacji.
„W ostatnich latach Polska stała się bardziej browarna niż solidarna" - powiedział w Tarnowie biskup Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości wygłosił homilię w bazylice katedralnej. Mszę św. koncelebrowali m.in. diecezjalni duszpasterze trzeźwości z całej Polski. Eucharystii przewodniczył bp Władysław Bobowski. Modlitwa była ważnym punktem Jesiennej Sesji Apostolstwa Trzeźwości.
W gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, działa już stałe Biuro Duszpasterstwa Polskiej Emigracji. Jego praca będzie polegała na koordynowaniu współpracy między polskimi duszpasterzami na całym świecie a Konferencją Episkopatu Polski.
Słowa: „wszystko jest bez sensu" – są prawdziwe tylko wtedy, gdy człowiek wyeliminuje ze swego życia swój najgłębszy Sens – Jezusa Chrystusa i światło Jego Ewangelii - mówił w Borzęcinie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Biskup podkreślił, że często mówią dziś tak młodzi ludzie, którym brakuje sił, by podjąć wyzwania. Uroczysta Msza św. została odprawiona z okazji 650-lecia istnienia parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie.

Lista z MOCĄ

lista z moca„Lista z mocą!” to nazwa nowej listy przebojów muzyki chrześcijańskiej, która ruszyła w stacjach radiowych RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podtytuł listy brzmi „Debiuty i nie tylko!” Lista ma na celu promocję zespołów i solistów debiutujących na scenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce a także wspieranie artystów już działających.

Jest to wspaniała okazja by zaprezentować znakomite osobowości i ich twórczość, która często pozostaje dla wielu słuchaczy nieznana.
Głosowanie rozpoczyna się w każdą niedzielę po zakończeniu listy i trwa do następnej niedzieli, do godz.12.00. Lista emitowana jest w każdą niedzielę o godz. 18:15 w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz (można jej słuchać także na żywo przez internet www.rdn.pl). Motto „Listy z mocą!”: Ef 3,20.

Oto 20 zespołów, na które można głosować:
Alijah
Anielsi
Arkadio
Bartek Jaskot & Witek Góral
Bethesda
Bęsiu
El Camino
Fioretti
INAH
I.N.D.
Kana-An
Love Story
Moja Rodzina
Nazaret
PandaMusic
Propaganda Dei
Pora Wiatru
Porozumienie
Regau
Ziemia Kanaan

Na ulubioną piosenkę można głosować:
- przez internet na stronie www.rdn.pl
- przez SMS

Współpraca:

chrzescijanskiegranie.pl 
muzadei.pl
gospelbox.pl
bosko.pl
muzykadladucha.pl

lectio
studiumManager File Suffix

Peregrynacja

„Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1,50)

DEKANAT SZCZEPANOWSKI

11.IX - Bucze (przejęcie Obrazu z Okulic)
12.IX - Mokrzyska
13.IX - Borzęcin Górny
14.IX - Bielcza
15.IX - Borzęcin Dolny
16.IX - Rudy Rysie
17.IX - Przyborów
18.IX - Maszkienice
19.IX - Szczepanów

Tarnowski/2014

Boży asortyment nadziei

W ostatnich dniach wędrujący obraz Jezusa Miłosiernego zatoczył koło. Nawiedzenia w dekanacie Bochnia-Zachód zaczęły i zakończyły się w tym salinarnym mieście.

Biali przed Czarną Madonną
W diecezji Dolisie znajduje się wiele miejsc związanych z naszą diecezją. Będzie ich jeszcze więcej.

70. kopia
Wspólnotę od lat formuje Matka Boża. I ta zalasowska, i ta z pobliskiego Tuchowa.

Zobacz na stronach Gościa Niedzielnego

okladka1 okladka3 okladka2

Bazylika
katedralna

Pan
zmartwychwstał

Krąg
biblijny

okladka4

okladka5

okladka6

Słownik

Modlitewnik

Kim jest człowiek

Zobacz na stronach Biblosu


biblos

SDM-2016

promyczek dobra

m rdn malopolska przezr     m rdn ns przezr

kana

mapa duszp polskie 1

sos

dbp porabkauszewska