Text Size

Kościół pw. bł. Jana Pawła II w Nowym Sączu

papiez stary sacz dNa osiedlu Westerplatte od paru tygodni trwają prace przy budowie nowej świątyni. Jest potrzebna i oczekiwana.

W październiku 2010 roku na zakupionym placu koło Łubinki stanął krzyż misyjny. – Od tego czasu odprawiałem już tam pasterkę pod gołym niebem, święcimy tam pokarmy, na majówki przychodziło ostatnio nawet 200 dzieci. To miejsce już jest ośrodkiem oddziaływania duszpasterskiego – mówi prowadzący budowę ks. Zbigniew Biernat. Dotychczas wierni z osiedla należeli do par. św. Małgorzaty. Kiedy przy kościele powstanie parafia, będzie liczyć 5–6 tys. mieszkańców, z których najdalszy będzie miał zaledwie kilometr do świątyni.

– To dobrze, bo nie zawsze człowiek miał siłę by pojechać do kościoła, a tu będzie blisko – mówi starsza pani, mieszkanka os. Westerplatte. Rodzice będą mogli bezpiecznie dzieci same wysyłać do kościoła, bo ten jest budowany w środku osiedla.

– Chciałbym w tym roku zakończyć budowę domu parafialnego z kaplicą, byśmy mogli się tam gromadzić na liturgię. Chciałbym też jak najszybciej tam zamieszkać, by być z ludźmi – przyznaje ks. Biernat. Już teraz jest z nimi bł. Jan Paweł II, bo kościół był jednym z pierwszych, który otrzymał Jego relikwie.

gblogo gosc niedz