Text Size

Droga Krzyżowa w katedrze

Droga2013Biskupi, kapłani, siostry zakonne i tarnowianie uczestniczyli w Wielką Środę w Drodze Krzyżowej. Miała ona przejść ulicami miasta, ale z powodu zimowej aury, Droga Krzyżowa odbyła się w katedrze.

Modlono się w intencjach papieża Franciszka i o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej. Każdy miał także swoją intencję.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Andrzej Augustyn, duszpasterz akademicki w Tarnowie. Nawiązywały one do Roku Wiary, były też wzruszające świadectwa.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W Drodze Krzyżowej uczestniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz biskupi Wiesław Lechowicz i Władysław Bobowski. Licznie zgromadzili się także kapłani i alumni Wyższego Seminarium Duchownego.

eb/RDN Małopolska

Foto Ewa Biedroń

Wiadomości

Grafika Puellae Orantes i Królewscy Śpiewacy

Nowy rok otwiera wyjątkowy etap działalności Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Tarnowski chór i 'The King's Singers' wystąpią podczas koncertów  w Tarnowie, Krakowie i...
Więcej…
Grafika Sesja „Uwielbienie Uwalnia Serce"

Ruszyły zapisy na ogólnopolską sesję pt. „Uwielbienie Uwalnia Serce". Jej gościem będzie Maria Vadia ze Stanów Zjednoczonych, znana charyzmatyczna ewangelizatorka.
Więcej…
Grafika Reko_Narto_Lekcje 2015

Ruszają zapisy na wyjątkowe rekolekcje... na stoku! KSM DT zaprasza do Gliczarowa Górnego na Reko_Narto_Lekcje 2015.
Więcej…
Grafika “Akcja Pocztówka”

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Kartka Bożonarodzeniowa 2014”.
Więcej…
Grafika Konkurs "Boże Narodzenie na świecie"

„Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach 2014" – to hasło konkursu plastycznego. Jego celem jest promowanie twórczości dzieci i młodzieży oraz aktywizacja środowisk osób...
Więcej…
Grafika Misyjny Jarmark z Aniołami

W trzecią niedzielę Adwentu, przy bazylice Matki Bożej Tuchowskiej, odbył się VIII Misyjny Jarmark z Aniołami zorganizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji.
Więcej…
Grafika Maksymilian z Karoliną

Do kościoła w Zabawie uroczyście wprowadzono relikwie św. Maksymiliana.
Więcej…
Grafika Nowi lektorzy w dekanacie bocheńskim

9 grudnia w Bazylice św. Mikołaja w Bochni, 70 chłopców po ukończeniu kursu podjęło posługę lektora. Do tej posługi pobłogosławił ich dziekan – ks. infułat Zdzisław Sadko.
Więcej…
Grafika Ks. prof. Dariusz Oko w Bochni

„Ideologia gender – od tolerancji do totalitaryzmu”- to temat wykładu ks. prof. Dariusza Oko. Odbędzie się on w Oratorium św. Kingi (Bochnia, pl. św. Kingi 9) w dniu 11 grudnia...
Więcej…
Grafika Tuchów: konferencja "Kult maryjny w Polsce i regionie"

Kult maryjny w Polsce i regionie – to temat spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Klasztorze Redemptorystów w Tuchowie. 
Więcej…
Grafika Niepełnosprawni z Miłosiernym

Pan Jezus odwiedził Środowiskowy Dom Samopomocy im św. Kingi w Tarnowie. 13 XII w uroczystej procesji obraz Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II...
Więcej…
Grafika Radiowa akcja "Dzielmy się chlebem"

W tarnowskich supermarketach trwa zbiórka produktów żywnościowych, które potem trafią do najbardziej potrzebujących. 
Więcej…
Grafika Radiowa wigilia z Biskupem Tarnowskim

Zdrowia, wytrwałości i samych dobrych informacji. Tego życzyli sobie i słuchaczom pracownicy Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas radiowej wigilii spotkali się między innymi dyrekcja...
Więcej…
Grafika Wigilia w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Pracownicy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wigilii. Dla biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich było to bardzo ważne i uroczyste...
Więcej…
Grafika Dziękowali za Caritas

Od 25 lat nieprzerwanie działa Caritas Diecezji Tarnowskiej. 8 grudnia przypadała rocznica reaktywowania działalności tej kościelnej organizacji charytatywnej. Z tej okazji w Tarnowie została...
Więcej…
Grafika Po obradach Komisji Wspólnej

Dnia 17 grudnia 2014 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski.
Więcej…
Grafika Karetka dla franciszkańskiego szpitala

MIVA Polska pomaga w tym roku w zakupie ambulansu dla szpitala we franciszkańskiej misji w Kakooge (Uganda). Wszyscy mogą przyłączyć się do tego dzieła.
Więcej…
Grafika Dwaj nowi biskupi pomocniczy dla archidiecezji katowickiej

Doświadczeni duszpasterze – księża Marek  Szkudło i Adam Wodarczyk  – zostali biskupami pomocniczymi archidiecezji katowickiej.  
Więcej…
Grafika Odpusty w Roku Życia Konsekrowanego

Penitencjaria Apostolska ogłosiła odpusty udzielone przez Ojca Świętego Franciszka z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Można je zyskać pod zwykłymi warunkami aż do 2 lutego 2016 r.
Więcej…
Grafika Sztafeta modlitwy w klasztorach

Siostry klauzurowe zawsze wspierają modlitwą tych, którzy jej potrzebują, jednak teraz modlitwie tej nadają specjalne znaczenie i organizują ją tak, by nie było w niej przerwy. Klasztory...
Więcej…

W Polsce

Po obradach Komisji Wspólnej

Dnia 17 grudnia 2014 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski. więcej

W parafiach

Misyjny Jarmark z Aniołami

W trzecią niedzielę Adwentu, przy bazylice Matki Bożej Tuchowskiej, odbył się VIII Misyjny Jarmark z Aniołami zorganizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji. więcej