wtorek, 24 marzec 2015 00:00

Ks. Józef Kloch nie będzie już rzecznikiem KEP

Napisane przez Ewa Biedroń

Przez 12 lat był rzecznikiem KEP. Ksiądz Józef Kloch zdecydował właśnie, że przestanie pełnić tę funkcję.

„Teraz zajmować się będę nauką, wykładami oraz duszpasterstwem. Pierwsze propozycje głoszenia rekolekcji już przyjąłem" - napisał ks. Kloch na Twitterze.

Rzecznik KEP podkreśla, że z niczego nie zrezygnował, tylko upłynęła jego kadencja. 12 marca br. biskupi jednogłośnie przedłużyli kadencję rzecznika do czasu wyboru nowego. Ma to nastąpić w czerwcu podczas zebrania plenarnego. Do tego czasu ks. Kloch będzie jeszcze pełnił swoje obowiązki.

Rzecznik KEP w lutym napisał w liście do sekretarza generalnego, że po 12 latach jego pracy warto wybrać nowego rzecznika.

„Po tych 12 latach jest już trzeci Papież i trzeci Przewodniczący KEP; czwarty Prymas i czwarty Sekretarz Generalny! Czas na nowego rzecznika" - podkreśla ks. Kloch.

KS. DR HAB. JÓZEF KLOCH jest rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski i dyrektorem Biura Prasowego KEP od 2003 r.

Ks. dr hab. Józef Kloch (ur. 1959 r.) – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prekursor zastosowań informatyki i Internetu w Kościele w Polsce. Twórca pracowni komputerowej w tarnowskim seminarium duchownym, gdzie od 1991 roku prowadzi zajęcia z zastosowań informatyki.

Stypendysta The Catholic University of America. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej i Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa. Od 1986 roku zajmuje się zastosowaniami technologii informacyjnych w Kościele. Doktoryzował się w 1995 roku na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II).

Współzałożyciel portalu opoka.org.pl – najpopularniejszego polskiego serwisu o tematyce religijnej. Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu filozofii sztucznej inteligencji, edukacji komputerowej i medialnej oraz komunikacji społecznej i media relations.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski od 1 lipca 2003 roku. Zastąpił na tym stanowisku o. Adama Schulza SJ.

Ks. Józef Kloch jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1984 roku z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Był wikariuszem w parafiach w Ciężkowicach, Nowym Sączu, Paszynie i Bochni.

Był pierwszym dyrektorem programowym Radia Dobra Nowina w Tarnowie i przewodniczącym rady programowej.

Z inspiracji biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca tworzył Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "KANA" w Tarnowie.

Ostatnio zmieniany środa, 25 marzec 2015 08:52