piątek, 27 marzec 2015 00:00

Zaczyna się Forum Młodzieży

Napisane przez Ewa Biedroń/RDN Małopolska

Kilkaset młodych ludzi przyjedzie w piątek do Tarnowa. To liderzy i animatorzy młodzieżowi, którzy będą się przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży. Po wieczornej modlitwie w tarnowskich kościołach, nocować będą u rodzin na terenie dziesięciu parafii.

Na program Forum Młodzieży składają się m.in. warsztaty na temat modlitwy uwielbienia, spotkania ewangelizacyjne, Msze św. i czuwania. Gościem spotkania będzie m.in. muzyk Leopold Twardowski.

Anna Szczepanek, zaangażowana w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku, wiąże duże nadzieje z trzydniowymi uroczystościami w Tarnowie.

Głównym celem Forum jest budowanie wspólnoty młodzieżowej. To okazja do wspólnego trwania na modlitwie i posłuchania głosu młodych. Nazwaliśmy to wydarzenie Mini ŚDM. Chcieliśmy w szczególny sposób zaprosić animatorów młodzieżowych i stworzyć im warunki nie tylko do modlitwy, ale też do zdobywania praktyki i umiejętności, które przydadzą się w Tygodniu Misyjnym. To właśnie na nich spocznie ciężar przygotowania i przyjęcia pielgrzymów w 2016 r. Do tego ich szkolimy i chcemy, by zdobywali wiedzę praktyczną, dlatego na czas Forum będą też zaangażowani jako organizatorzy – dodaje.

Główne uroczystości XXX Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędą się w niedzielę (29 marca). Młodzież z całej diecezji spotka się o 10.00 w hali przy ul. Gumniskiej.

Natomiast o 11.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta, a o 13.30 Msza św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Będzie ona transmitowana przez Radio RDN. Eucharystii będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

DIECEZJALNE FORUM MŁODZIEŻY

Program:

27.03 PIĄTEK:
18.00 – recepcja w 10 tarnowskich parafiach (w ramach okręgów)
19.30 – modlitwa w parafiach noclegowych
20.30 – 21.00 – zakwaterowanie u rodzin

28.03 SOBOTA
9.00 – 13.00 – warsztaty uwielbieniowe prowadzone w czterech aulach
(WSD, AULA JP II, PWSZ oraz HALA GUMNISKA )
13.00 – 14.00 – obiad
14.00 – 14.45 – przejście do Bazyliki Katedralnej
14.45 – 15.00 – przygotowanie do Eucharystii
15.00 – uroczysta Eucharystia
16.15 – 17.00 – wspólny przemarsz do hali Gumniska
17.00 – spotkanie ewangelizacyjne : „Stróże poranka"
18.30 – 19.30 – kolacja
19.30 – 21.00 – wieczorne uwielbienie – Leopold Twardowski
21.00 – 21.30 – powrót do rodzin

NIEDZIELA PALMOWA 29.03.2015 R.

10.00 - Hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Gumniska 28
- zawiązanie wspólnoty
- słowo Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
- świadectwo