sobota, 28 marzec 2015 00:00

Tarnów: młodzież mieszka u rodzin, szkoli się i modli przed ŚDM

Napisane przez Ewa Biedroń

Ponad pół tysiąca młodych ludzi uczestniczy w tarnowskim Forum, które jest przygotowaniem do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Liderzy i animatorzy młodzieżowi nocują u rodzin na terenie dziesięciu parafii. W sobotę uczestniczyli w warsztatach uwielbieniowych.

„Tarnowianie są gościnni. Ludzie nas miło przyjęli. Były rozmowy do późnych godzin nocnych, pyszne śniadanie. Rozmawialiśmy m.in. o Światowych Dniach Młodzieży - opowiadają młodzi.

Kolejnym krokiem w przygotowaniach do tego wydarzenia są warsztaty uwielbieniowe, które w auli Jana Pawła II przy katedrze prowadził muzyk Leopold Twardowski z Poznania.

„Wzajemnie się zachęcamy i sam siebie zachęcam, żeby stylem mojego życia było uwielbienie. Jeżeli mamy ten styl to wchodzimy w posługę uwielbienia o wiele prościej. I to jest naturalne. Jeżeli my się mamy nauczyć sztuki uwielbienia, to nie ma czegoś takiego. Ja muszę moje serce przysposobić, by było otwarte na Ducha św. i żeby było gorące w miłości. Czy mam dar słowa, tańca, uśmiechu, wszystko mogę włączyć w nurt uwielbienia” - dodaje.

Leopold Twardowski obok osobistego świadectwa kim dla niego jest Bóg, którego wielbi będzie uczył też młodych kilku pieśni uwielbienia.

Druga grupa młodych uczestniczyła w warsztatach w auli WSD w Tarnowie. Prowadził je ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji w tarnowskiej kurii.

Sobotni program Forum to także spotkanie ewangelizacyjne i wieczór uwielbieniowy.

„W naszym okręgu myślimy już, by zorganizować koncert uwielbienia. Dużo osób przyjechało, by dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat” - mówi Alicja Majda z Limanowej.

Główne uroczystości XXX Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędą się w niedzielę. Do uczestników Forum dołączy młodzież z całej diecezji. Spotkanie rozpocznie się o 10.00 w hali przy ul. Gumniskiej. Młodych powita biskup tarnowski Andrzej Jeż. Będzie też świadectwo, a także uwielbienie Chrystusa, które poprowadzi Leopold Twardowski. O godzinie 11.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Tarnowa. Natomiast o 13.30 w kościele bł. Karoliny będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Spotkanie młodych zakończy się agapą.

Program XXX Światowego Dnia Młodzieży
10.00 - Hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Gumniska 28
- zawiązanie wspólnoty
- słowo Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża