wrapper

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6.

Wiadomości

czwartek, 16 kwiecień 2015 00:00

Sądecki "Promyczek" osiąga ogólnopolskie sukcesy

Napisane przez

Rośnie popularność filmu dla dzieci o polskich świętych. "Aureolę od Stanisława do Karola"  kupiło już około 7 tysięcy osób a poszczególne odcinki można regularnie oglądać w telewizji ogólnopolskiej. Dziś (15.04) twórcy filmu spotykają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie z kapłanami, samorządowcami i dyrektorami szkół.

Trzeba promować dobre wartości - powiedział Tadeusz Chudecki, odtwórca głównej roli.

"Aureola od Stanisława do Karola" opowiada o losach takich postaci jak św. Stanisław ze Szczepanowa, bł. Karolina Kózkówna czy św. Jan Paweł II. Produkacja jest barzo różnorodna. W filmie można zobaczyć kolorowe animacje, grę żywego aktora, lalki mimiczne i pacynkę. Wszystkie części filmu dla dzieci są dostępne w sprzedaży. Producentem jest Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z Nowego Sącza. Tu warto wspomnieć o innym sukcesie „Promyczka”. Działający przy wydawnictwie zespół dziecięcy zdobył nagrodę na ogólnopolskim festiwalu w Warszawie. Chrześcijańskie Granie to jedna z największych imprez promujących muzykę związaną z nauczaniem Jezusa. Zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza zajął pierwsze miejsce spośród około 30 grup z całej Polski, które zakwalifikowały się do konkursu. Mimo, że pojechaliśmy w okrojonym składzie - powiedział ks. Andrzej Mulka, założyciel zespołu i redaktor naczelny Wydawnictwa „Promyczek”.

"Promyczki Dobra" wykonały na festiwalu między innymi utwór "Aureola" - nawiązujący do filmu dla dzieci o polskich świętych. Chrześcijańskie Granie odbyło się w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Warszawie. Jego celem jest między innymi promowanie zespołów, które przekazują za pomocą muzyki nauczanie Kościoła Katolickiego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 kwiecień 2015 11:02

Media

Mówi Tadeusz Chudecki