wrapper

Wiadomości

wtorek, 09 czerwiec 2015 00:00

Zakończenie peregrynacji - transmisja wideo

Napisane przez Ewa Biedroń
Zakończenie peregrynacji - transmisja wideo Grzegorz Golec/RDN

W diecezji tarnowskiej kończy się  peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystości, na które zaproszeni są wszyscy diecezjanie, odbędą się w sobotę, 13 czerwca w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Transmisja na żywo - 13.06.2015

Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem metropolity katowickiego, abp. Wiktora Skworca, który jeszcze jako biskup tarnowski podjął starania o przeprowadzenie peregrynacji. Dziękczynną Eucharystię za dar peregrynacji będą koncelebrować: biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej. Swoją obecność na uroczystości zapowiedzieli także m.in. bp Jan Zając - z archidiecezji krakowskiej, biskup kielecki Jan Piotrowski, abp Henryk Nowacki - nuncjusz apostolski w krajach Skandynawskich i abp Stanisław Budzik - metropolita lubelski.

O godz. 10.00 będzie sprawowane nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które poprzedzi Eucharystię. Złoży się na nie Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz fragmenty z Dzienniczka św. siostry Faustyny, a także słowa św. Jana Pawła II.

Zakończenie peregrynacji w diecezji tarnowskiej będzie bardzo uroczyste - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

„Chcemy jako wspólnota diecezjalna wyrazić wdzięczność Chrystusowi Miłosiernemu za to, co się dokonało w diecezji i prosić o miłosierdzie na dalsze lata” - dodaje.

Po Mszy św. rozpocznie się obrzęd pożegnania obrazu pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Biskup Tarnowski wypowie słowa aktu wdzięczności i zawierzenia diecezji Jezusowi Miłosiernemu. Zostanie też odśpiewany hymn „Te Deum”. Następnie strażacy zaniosą obraz na środek kościoła i podniosą go do góry. Wtedy zabrzmią fanfary. Na zewnątrz kościoła będzie już czekał na obraz samochód - kaplica. Przynajmniej do autostrady, obrazowi będzie towarzyszyła eskorta policji. Po prawie dwóch latach peregrynacji w diecezji tarnowskiej, obraz wróci do sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach.

Organizatorzy uroczystości proszą, aby pielgrzymi starali się przybyć do kościoła przed godz. 10.00. Autokary z uczestnikami uroczystości będą parkować na Alei Jana Pawła II od Ronda Reagana w kierunku autostrady.

Osoby poruszające się samochodami osobowymi będą mogły zostawić samochody na parkingu północnym (za kościołem) i przy sąsiadujących ulicach. Znakiem rozpoznawczym uczestników uroczystości ma być wizerunek Jezusa Miłosiernego umieszczony na przedniej szybie pojazdu. Przy parkowaniu należy bezwzględnie podporządkowywać się służbom porządkowym - proszą organizatorzy. Informują też, że nikt nie będzie mógł wyjechać z parkingu przykościelnego przed odjazdem samochodu-kaplicy z obrazem i relikwiami.

Uroczystość będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Będzie również transmisja internetowa (video) na stronie diecezjalnej www.diecezja.tarnow.pl.

Więcej informacji organizacyjnych ważnych dla pielgrzymów i kapłanów

Ostatnio zmieniany piątek, 12 czerwiec 2015 19:52