wtorek, 16 czerwiec 2015 00:00

Młodzi z całego świata odwiedzą naszą diecezję

Napisane przez Ewa Biedroń
Młodzi z całego świata odwiedzą naszą diecezję Arch. KSM

Już prawie osiem i pół tysiąca młodzieży z całego świata zadeklarowało przyjazd w przyszłym roku do diecezji tarnowskiej na Tydzień Misyjny. Poprzedzi on spotkanie z papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Najwięcej osób przyjedzie z Francji, bo prawie trzy i pół tysiąca.

Kraje, które zapowiedziały swoją obecność to także m.in. Włochy, Słowacja, Chile, Norwegia, RCA, Tajwan, Ukraina, Kazachstan, Peru i Stany Zjednoczone. Pielgrzymi ze świata będą się modlić i poznawac diecezję tarnowską. Organizatorzy planują przyjąć w sumie kilkanaście tysięcy osób. Wolonatriusze, którzy chcą się włączyć w przygotowania i przyjęcie gości już mogą się zgłaszać mówi ks. Paweł Górski, koordynator Zespołu Diecezjalnego ŚDM.

Wolontariusz Diecezji Tarnowskiej musi mieć w przyszłym roku skończone 16 lat. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć i podzielić swoim talentem. Bardzo mile widziane są osoby, ktore znają jezyki, zwłaszcza angielski - dodaje.

Wiadomo już, że koszt udziału w Tygodniu Misyjnym dla gości z całego świata wynosi 30 euro - mówi Grzegorz Sudoł z Diecezjalnego Zespołu ŚDM.

Kwota przeznaczona jest na pakiet pielgrzyma, który zawiera m.in plecak z potrzebnymi materiałami oraz stosowne ubezpieczenie - podkreśla.

Kolejnym etapem przygotowań będzie Synaj w Bochni. Spotkanie młodzieży z całej diecezji odbędzie się już w sobotę, 20 czerwca.

W programie m.in. Msza św., przemarsz ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM. Ponadto odbędzie się Festiwal Kultur i koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus.

SYNAJ BOCHNIA 20 czerwca 2015

/Park rodzinny Uzbornia/

Rejestracja grup i rozdanie symbolicznych woreczków z bocheńską solą.

13.00 Rozpoczęcie 2. SYNAJU

·Zawiązanie wspólnoty.

·Świadectwo Jakuba Blycharza, twórcy Hymnu ŚDM.

·Prezentacja grup i stowarzyszeń działających w diecezji.

14.00 Przemarsz ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM.

/Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni/Rynek/

15.00-17.00

·Festiwal Kultur – prezentacja 8 krajów przygotowana przez wszystkie dekanaty okręgu bocheńskiego.

·Katecheza prowadzona przez ks. Stanisława Kłysia.

·Świadectwa uczestników ŚDM i przedstawienie przygotowań Bochni do ŚDM.

/Bazylika św. Mikołaja/

17.00 Oratorium „O pomnożenie wiary”.

17.30 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża oraz Ks. Bpa Damiana Muskusa.

/Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni/Rynek/

19.00 Koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus.

Uczestnikom ogólnodiecezjalnego spotkania nie zabraknie wspólnego śpiewu oraz tańca.

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 czerwiec 2015 10:57