piątek, 04 wrzesień 2015 00:00

MSP pomaga przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Napisane przez Inform. prasowa

W Ministerstwie Skarbu Państwa odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej ds. obsługi medialnej, promocji oraz ułatwień wizowych na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016, na którym omówiono stan prac przygotowawczych i plan działań na najbliższe miesiące.

– Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że młodzi ludzie z 95 krajów już zadeklarowali uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży. Duża ich część pochodzi z Polski, a także m.in. z Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych czy Ameryki Łacińskiej – powiedział Cezary Gabryjączyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, przewodniczący grupy roboczej ds. obsługi medialnej, promocji oraz ułatwień wizowych na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Organizatorzy spodziewają się, że na wydarzenie może przybyć młodzież w sumie aż z 200 krajów świata.

– Światowe Dni Młodzieży oraz wizyta papieża Franciszka w Polsce to niebywała okazja do światowej promocji Polski. Dlatego będziemy dbali o każdy szczegół, tak, aby wydarzenie to było jak najlepiej zorganizowane dla przybywających do naszego kraju ludzi. Wymaga to od nas jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy na bardzo dobrej drodze do uzyskania pozytywnych efektów – powiedział Cezary Gabryjączyk.

Do organizacji Światowych Dni Młodzieży potrzebna jest pomoc także wolontariuszy. Do tej pory zgłosiło się prawie 3 tys. osób.

Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski zwrócił uwagę, że wydarzenie może relacjonować ok. 6 tys. dziennikarzy.

Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca 2016 roku w Krakowie i Wieliczce. W ich transmitowaniu na cały świat wezmą udział m.in. Polska Agencja Prasowa, Katolicka Agencja Informacyjna, Telewizja Polska i Polskie Radio.

Cezary Gabryjączyk odebrał podziękowania za sprawne koordynowanie pracami grupy roboczej ds. Światowych Dni Młodzieży. Wiceminister zainicjował kolejne spotkanie grupy roboczej na październik.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:05