poniedziałek, 23 listopad 2015 00:00

Służyć Chrystusowi Królowi

Napisane przez Parafia św. Jana Nepomucena w Bochni
Służyć Chrystusowi Królowi arch. parafii

Już po raz trzeci w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata parafia św. Jana Nepomucena w Bochni, zgodnie z tradycją diecezjalną, celebrowała w tym dniu Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Odbyła się uroczysta Eucharystia w czasie której dziękowano Bogu za dotychczasową formację. W czasie tej Mszy Św. miało również miejsce włączenie 19 chłopców do grona kandydatów na ministrantów, jak i spotkanie z rodzicami.

- Tradycyjnie w naszej parafii ogłaszamy nabór do służby w czerwcu, chłopcy, którzy się zgłoszą zostają aspirantami, a następnie po półrocznym przygotowaniu na zbiórkach zostają kandydatami na ministrantów i otrzymują komże. Przyjęcie zaś tych chłopców do grona ministrantów odbędzie się w Niedzielę Dobrego Pasterza – mówi Ks. Jakub Jasiak, opiekun LSO w parafii i dekanalny duszpasterz.

- Takiej liczby ministrantów i lektorów nie mieliśmy chyba nigdy w historii naszej parafii. Jest ich prawie 100. Jest to jednak wynik ciężkiej i konsekwentnej formacji na zbiórkach w ciągu całego roku. Stawiamy również na dobrą współpracę z rodzicami, z którymi spotykamy się właśnie w Uroczystość Chrystusa Króla, jak i przy okazji przyjęć chłopców do kolejnych posług. Współpraca z rodzicami, ceremoniarzami jest bardzo ważna w formowaniu chłopców, ale nic nie zastąpi gorliwej pracy księdza, jego obecności przy tych chłopcach, praca księdza jest najważniejsza – dodaje proboszcz ks. Kazimierz Kapcia.

- Uczestniczymy w Diecezjalnych Dniach Skupieniach dla Lektorów i Ministrantów w Ciężkowicach, trzeci rok organizujemy Dni Formacji w Tarnowcu i Koszycach Małych, gdzie doskonalimy naszą posługę, uczestniczymy w wakacyjnej Oazie Ministranckiej w Krynicy-Zdroju oraz wzmacniamy ducha wspólnoty poprzez wspólne wyjazdy w góry, wycieczki, wycieczki rowerowe, mecze piłki nożnej – podkreśla ceremoniarz Przemysław Jabłoński.

- To wielkie przeżycie dla nas. Z tej okazji przyjechała do nas najbliższa rodzina, bo wiemy, że to ważny dzień dla naszego syna – mówią rodzice Miłosza Muchy, jednego z nowych kandydatów na ministrantów.

Po uroczystej Mszy Św. miało miejsce spotkanie ze wszystkimi rodzicami chłopców, wręczenie nagród dla najlepszego ministranta i lektora.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 listopad 2015 13:23