środa, 24 luty 2016 00:00

Mały bucik dla czarnego Brata

Napisane przez Ewa Biedroń
Mały bucik dla czarnego Brata Foto Wydział Misyjny

Dziecięce buty w dobrym stanie można przynosić lub przesyłać do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Trafią one później na misje.

„Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom. Najmłodsi noszą je także kiedy są dziurawe i powiązane drutem” - opowiada ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Były misjonarz zwraca uwagę, że w polskich domach czasami trzyma się w szafach dobre buty, bo używane były przez dzieci tylko przez kilka miesięcy.

Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom zachęcają wszystkich chętnych do dzielenia się niezniszczonymi butami dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z misyjnymi rówieśnikami w Afryce.

„Pragniemy, aby ta materialna pomoc stała się znakiem naszej duchowej troski, a także modlitewnego wsparcia, którymi chcemy otoczyć misjonarzy oraz ich podopiecznych w afrykańskich wioskach” - dodaje ks. Boraca.

Paczki z dopiskiem „Mały bucik dla czarnego Brata” można przesyłać na adres: Wydział Misyjny Kurii Tarnowskiej, ul. Legionów 30; 33-100 Tarnów.

Buty trafią do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu, gdzie pracują polscy misjonarze. Zostaną one przewiezione w kontenerze razem z innymi rzeczami potrzebnymi w edukacji dzieci w Afryce.

Pierwszy etap projektu zakończy się 1 maja, tak aby zaraz potem wysłać kontener z butami do Afryki.

Podsumowanie projektu "Mały bucik dla czarnego Brata" i przygotowanie wysyłki drugiego kontenera odbędzie się w Niedzielę Misyjną 23 października 2016 r.

Szkoły i parafie pragnące dowiedzieć się więcej o pracy misjonarzy i dzieci żyjących w krajach misyjnych mogą kierować swoje zaproszenia do animatorów misyjnych pisząc na adres mailowy:  Młodzież i kapłani chętnie opowiedzą o tym uczniom oraz członkom ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2016 11:40