wrapper

Wiadomości

piątek, 01 kwiecień 2016 07:46

Film o ojcu Józefie Andraszu SJ

Napisane przez RDN/M.Miczek-Zabawa

Księdzu Józefowi Andraszowi, krakowskiemu kierownikowi duchowemu św. siostry Faustyny Kowalskiej poświęcony jest film, który będzie można zobaczyć dzisiaj (1 kwietnia) w TV Trwam. Ks. Józef Andrasz urodził się w Wielopolu k. Nowego Sącza.

Teolog ks. dr hab. Janusz Królikowski, dziekan tarnowskiej Sekcji Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie pełni w filmie rolę narratora. W wypowiedziach skoncentrował się na posłudze księdza Andrasza jako spowiednika. To jest bardzo ważne, zwłaszcza w Roku Miłosierdzia. Papież Franciszek ogłaszając Rok Miłosierdzia między innymi wskazuje nam, że trzeba popatrzeć na kapłaństwo jako posługę miłosierdzia w Sakramencie Pokuty i daje nam konkretne przykłady ze świata, m.in. św. ojca Pio – mówi teolog.

Film „Apostoł łaski” Piotra Grabowskiego wyemituje TV Trwam 1 kwietnia o godz. 17.30, powtórka trzydzieści minut po północy. Pomysłodawcą filmu jest mieszkający w Królowej Górnej Czesław Bogdański, który animuje kult księdza Józefa Andrasza na Sądecczyźnie. Emisja filmu poprzedza Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Polsce 72. Tydzień Miłosierdzia.

Ostatnio zmieniany piątek, 01 kwiecień 2016 11:23