czwartek, 21 kwiecień 2016 00:00

Perła po raz pierwszy dla kapłana

Napisane przez Patrycja Drożdż/Radio RDN
Perła po raz pierwszy dla kapłana Foto P. Drożdż/Radio RDN

Perły Tarnowa rozdane – nagrody dla autorów najlepszych prac dyplomowych trafiły do ks. Krzysztofa Kutka, Karoliny Kubali oraz Oliwii Polit. Zostały one ocenione przez Komitet Konkursowy Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego.

Dwie z nagrodzonych prac dotyczyły języka mediów i reklamy. Karolina Kubala w swojej pracy magisterskiej analizowała sposób prowadzenia dialogu w porannej audycji telewizyjnej.

Oliwia Polit natomiast otrzymała Perłę Tarnowa za pracę licencjacką o manipulacji i perswazji w języku sloganów reklamujących kosmetyki.

W tym roku Perła Tarnowa po raz pierwszy trafiła w ręce kapłana, otrzymał ją ks. Krzysztof Kutek – wikariusz parafii Krościenko nad Dunajcem. Jest on autorem pracy dyplomowej poświęconej postaci ks. Wojciecha Kani. – Na początku, gdy dostałem od swojego promotora propozycję tematu do pracy, zastanawiałem się kim on był. Okazało się, że mówimy o wybitnym człowieku, znanym w Tarnowie sędziwym kapłanie, który niemal codziennie przemierzał szlak od katedry do kościoła na Terlikówce. To autor ponad 600 publikacji, bardzo ciekawa postać – dodaje nagrodzony.

Ten konkurs pokazuje, jak zdolni są studenci z tarnowskich szkół – mówi senator Kazimierz Wiatr, prezes Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego. –Dzięki niemu wydobywamy fantastyczne prace dyplomowe i doktorskie, pokazujemy jak piękną historię i teraźniejszość ma to miasto – uzupełnia.

Prace nagrodzone w konkursie Perły Tarnowa będzie można przeczytać w Zeszytach Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego.