wtorek, 26 kwiecień 2016 00:00

Peregrynacja symboli ŚDM

Napisane przez am/Biuro ŚDM Limanowa
Arch. Droga Krzyżowa w Tarnowie Arch. Droga Krzyżowa w Tarnowie

Od 1 do 13 maja w diecezji tarnowskiej trwać będzie peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża oraz Ikony Salus  Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego, które przekazał młodzieży świata – św. Jan Paweł II.

Bazylika Matki Bożej Bolesnej oraz Okręgowe Biuro Światowych Dni Młodzieży w Limanowej serdecznie zapraszają do udziału w uroczystym rozpoczęciu peregrynacji oryginalnych symboli ŚDM, które przybędą do diecezji tarnowskiej z Gniezna.

„Jako okręg limanowski dostąpiliśmy zaszczytu powitania tych symboli jako pierwsi w naszej diecezji – właśnie w Limanowej – w niedzielę 1 maja” - mówi Alicja Majda, koordynator ds. logistyki Biura ŚDM Limanowa.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.15. na limanowskim rynku. Następnie o godz. 19.00 w bazylice sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po niej odbędzie się uwielbienie i Apel Maryjny o 21.00.

Natomiast w poniedziałek, 2 maja o godz. 9.00 odbędzie się Droga Światła, a o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla chorych, niepełnosprawnych oraz młodzieży. O godz. 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia, po czym nastąpi pożegnanie symboli ŚDM w limanowskiej bazylice.

Symbole zagoszczą również o godz. 13.00 w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, oraz w Szpitalu w Limanowej o godz. 14.00.

Symbole ŚDM będą peregrynować po diecezji tarnowskiej do 13 maja. Spotkania modlitewne odbędą się w jedenastu okręgach duszpasterstwa młodzieży. Zakończenie peregrynacji zaplanowano w Tarnowie 13 maja.

„Przybędzie do nas krzyż, który św. Jan Paweł II przekazał młodym w 1984 roku na zakończenie Roku Jubileuszowego. Od tego czasu przemierza on cały świat i stał się znakiem ŚDM. Był on obecny na poprzednich spotkaniach papieży z młodzieżą całego świata” - przypomina ks. Paweł Górski, odpowiedzialny w diecezji tarnowskiej za przygotowania do ŚDM.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 kwiecień 2016 13:34