czwartek, 23 czerwiec 2016 20:07

Kapłan diecezji tarnowskiej wyjedzie do pracy duszpasterskiej na Kubie

Napisane przez Ewa Biedroń
Kapłan diecezji tarnowskiej wyjedzie do pracy duszpasterskiej na Kubie Foto arch. Wydziału Misyjnego

Ks. Witold Machalski jest pierwszym kapłanem diecezji tarnowskiej, który ma pracować duszpastersko na Kubie. Duchowny przez 6,5 roku był misjonarzem w Ekwadorze. Aktualnie jest wikariuszem parafii Ujanowice.

Dlaczego Kuba?

„Biskupi z Kuby ciągle proszą o kapłanów. Są tam bardzo duże potrzeby duszpasterskie. Klimat jest podobny jak w Ekwadorze, znam język, więc jeśli są prośby to trzeba pomóc. Nie wiem jeszcze gdzie dokładnie pojadę i kiedy, może to się stać po wakacjach” - dodaje kapłan.

Kuba jest nowym kierunkiem dla Kościoła tarnowskiego - mówi ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii. „ Ks. Machalski przygotuje się jeszcze do tego wyjazdu. Nie będzie sam, bo kilku duchownych z naszego kraju poleci na Kubę, ale będzie to pierwszy kapłan z naszej diecezji” - mówi kanclerz.

Ponadto kilku kapłanów diecezji tarnowskiej pojedzie tam, gdzie potrzeba polskich księży. Duchowni udadzą się do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Irlandii i na Ukrainę. Tymczasem trzech kapłanów rozpocznie przygotowania do wyjazdu na misje. Na początku będzie to pobyt w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Wśród księży, którzy w najbliższym czasie opuszczą diecezję są także studenci. Jeden z księży rozpocznie studia na KUL-u, a drugi w Hiszpanii.

KSIĘŻA WYJEŻDŻAJĄCY POZA DIECEZJĘ

Nazwisko i imię Parafia Kraj