piątek, 01 lipiec 2016 16:22

Odpust i jubileusz parafii w Domosławicach – transmisja w RDN

Napisane przez Ewa Biedroń/RDN
Odpust i jubileusz parafii w Domosławicach – transmisja w RDN Foto arch. parafii

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domosławicach w sobotę, 2 lipca będzie przeżywać uroczystość odpustową połączoną z jubileuszem 220 lat istnienia kościoła.

W świątyni czczony jest słynący łaskami obraz Matki Bożej. Był on w Domosławicach jeszcze przed powstaniem kościoła parafialnego. Obraz znajdował się bowiem w kaplicy. Od wielu lat przed wizerunkiem Matki Bożej Domosławickiej, ludzie wypraszają u Boga wiele łask - mówi proboszcz ks. Marek Kądziołka.

- Od ponad trzystu lat dokonują się cuda i ludzie otrzymują łaski o czym świadczą wota. Dużo jest ich w gablotach z minionych lat, ale także i z tego roku. Ostatnio do księgi łask wpisałem osiem kolejnych podziękowań. Jest to Matka Boża od dzieci – tak nazwał ją abp Jerzy Ablewicz. My się modlimy o potomstwo dla rodzin, bo dziś to jest  duży problem. Mamy prośby z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i okolicy. Ludzie przyjeżdżają, by się modlić i polecać dzieci, ich wychowanie – dodaje.

Parafia będzie przeżywać odpust i jubileusz 220 lat istnienia parafii w sobotę, podczas Mszy św. o godzinie 11.00. Będzie jej przewodniczyć bp Stanisław Salaterski. Msza będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz.

Podczas Mszy, jubileusz 60-lecia kapłaństwa będzie świętował ksiądz prałat Michał Kapturkiewicz, wieloletni proboszcz parafii. Ponadto w Domosławicach zostanie poświęcony nowy ołtarz polowy, który powstał obok kościoła. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci.

Ostatnio zmieniany piątek, 01 lipiec 2016 16:28