piątek, 01 lipiec 2016 17:02

To już 200 lat!

Napisane przez arch. parafii Zagórzany
To już 200 lat! Foto arch. parafii http://www.zagorzany.diecezja.tarnow.pl/

W dniach od 7 do 10 lipca parafia św. Wawrzyńca w Zagórzanach organizuje centralne obchody uroczystości jubileuszu 200-lecia istnienia tamtejszego kościoła parafialnego.

Triduum przygotowujące poprowadzi ks. dr Bogusław Połeć – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, zaś 10 lipca o godz. 11:00 w zagórzańskim kościele uroczystą Eucharystię celebrował będzie i homilię wygłosi bp Stanisław Salaterski – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Podczas tej Mszy Świętej będzie miało miejsce zawierzenie parafii Zagórzany i ziemi gorlickiej macierzyńskiej opiece Matki Bożej Pocieszenia.

7 lipca Czwartek
17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w intencji powołań i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
17:30 Wspólna modlitwa różańcowa w intencji powołań.
18:00 Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie Triduum przed centralnymi obchodami jubileuszowymi z okolicznościową homilią.

8 lipca Piątek
17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia, w tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
17:30 Droga Krzyżowa ze śpiewanymi rozważaniami.
18:00 Uroczysta Msza Święta z okolicznościową homilią.

9 lipca Sobota
8:00 Msza Święta dla chorych. Po Eucharystii nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Przed Mszą okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
17:30 Wspólna modlitwa różańcowa.
18:00 Uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży z błogosławieństwem dzieci. Po Eucharystii nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
21:00 Wieczorne czuwanie. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. W czasie czuwania okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
22:00 Uroczysta Msza Święta wigilijna z homilią oraz złożeniem osobistych aktów oddania się w opiekę Matce Bożej Pocieszenia.

Zawierzenie Ziemi Gorlickiej Matce Bożej Pocieszenia

10 lipca Niedziela
11:00 Uroczysta Pontyfikalna Eucharystia celebrowana przez Biskupa Stanisława Salaterskiego – biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej – z okazji 200 – lecia istnienia kościoła parafialnego w Zagórzanach i rocznicy konsekracji świątyni. Wraz z zawierzeniem ziemi gorlickiej i parafii Matce Bożej Pocieszenia.