wrapper

Wiadomości

czwartek, 25 sierpień 2016 18:19

Msza św. zakończyła 34. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę

Napisane przez Ewa Biedroń
Msza św. zakończyła 34. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę Foto Grzegorz Golec /Radio RDN

„Bądźcie w dzisiejszym świecie zaczynem dobrej przemiany, świadkami Chrystusa, ludźmi o pięknym człowieczeństwie” - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż do uczestników 34. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Msza św. na wałach zakończyła „rekolekcje w drodze”, które trwały dziewięć dni.

Biskup Tarnowski podkreślił w homilii, że najtrudniejsze jest nasze chrześcijaństwo przeżywane na co dzień, kiedy nie dzieje się nic wyjątkowego i nie ma uroczystej atmosfery wielkich wydarzeń religijnych, ani też nie udziela nam się entuzjazm wiary innych.

„Niekiedy największy problem w nas dotyczy nie tego: jak żyć Ewangelią, lecz tego, aby się na takie życie zdecydować” - dodał.

Biskup Tarnowski podziękował pielgrzymom za świadectwo wiary głoszonej światu podczas dziewięciu dni pielgrzymowania. „Uczyniliście waszą wiarę widzialną i słyszalną. Takiego świadectwa wiary nieustannie potrzeba Kościołowi, który ma twarz każdego i każdej z was. Wasze życie, w którym można rozpoznać światło Chrystusowej Ewangelii jest istotnym narzędziem ewangelizacji - podkreślił biskup.

Ordynariusz diecezji prosił pielgrzymów, by w domu Jasnogórskiej Matki napełnili serca Bożą mocą i wracali do domów, parafii, miejsc nauki i pracy z nowym zapałem. „ Pamiętajcie, że istnieje tylko jedna droga, którą musi przejść każdy człowiek – Jezus Chrystus, jedyny Odkupiciel człowieka” - powiedział bp Jeż.

Mszę św. koncelebrował także bp Stanisław Salaterski, który wieczorem przewodniczył modlitwie apelowej w kaplicy Cudownego Obrazu.

W 34. PPT na Jasną Górę uczestniczyło 8 tys. 465 osób. Najstarszy pielgrzym miał 84 lata, a najmłodszy 9 miesięcy. Pielgrzymka była poświęcona Bożemu miłosierdziu i przesłaniu Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymów powitał na Jasnej Górze podprzeor o. Jan Poteralski, który dziękował im za trud drogi.

„Pokonując tyle kilometrów, idąc przez polskie wsie i miasta, idąc za krzyżem, z różańcem w ręku, byliście zwiastunami dobrej nadziei, świadkami wiary. Kiedy wrócicie do domów, parafii, rodzin, uczelni, tam trzeba będzie żyć atmosferą pielgrzymowania, kontynuować pielgrzymkę, bo ona się tutaj nie kończy. Ona się dopiero rozpoczyna” - mówił.

O tym, że pielgrzymowanie się nie kończy powiedział też na koniec ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT. Zapraszał na rekolekcje i spotkanie w Zabawie 24 września, kiedy to odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za ŚDM i PPT.

Przeczytaj też: wejście, statystyki PPT

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 26 sierpień 2016 11:12