wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 03 październik 2016 11:00

Radiowe Dzieło Miłosierdzia

Napisane przez Dorota Kunc/RDN Małopolska
Radiowe Dzieło Miłosierdzia Foto Grzegorz Golec/RDN Małopolska

W tym sklepie walutą jest miłosierdzie. Coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Sklep o takiej nazwie został uroczyście otwarty w Tarnowie. To dzieło diecezjalnej stacji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

- To pionierska inicjatywa charytatywna tego rodzaju w mieście - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, który błogosławił przedsięwzięciu.

- To miejsce z poszanowaniem wszelkiej godności. Sklep, czyli przychodzę i kupuję za talony, a walutą jest miłosierdzie. Myślę, że osoby potrzebujące, dobrze to spożytkują a cały ten system przyniesie efekty, o których tu mówiliśmy – dodał hierarcha.

Tymczasem coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Sklep, nie - sklep, raczej punkt wymiany towarów, został właśnie uroczyście otwarty w Tarnowie. Jest szansa, że lokalne samorządy wspomogą inicjatywę poprzez zakup bonów spożywczych, które osoby potrzebujące będą realizowały w radiowej placówce przy ul. Urszulańskiej. Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł chętnie skorzysta z takiej możliwości, by wspomóc potrzebujących na swoim terenie.

h9

- Podoba mi się ta inicjatywa, część pieniędzy z budżetu gminy przeznaczamy na pomoc najuboższym. Teraz dając im bony na towar spożywczy, mamy większą pewność, że pomoc zostanie właściwie wykorzystana - dodaje.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela proponuje, by w rozpowszechnianiu towarów wykorzystać wolontariuszy. - Uważam, że np. w okresie przedświątecznym, wolontariusze mogliby docierać z pomocą do chorych, starszych czy samotnych przekazując im przygotowane paczki - mówi.

Przygotowania do uruchomienia Radiowego Dzieła Miłosierdzia trwały kilka miesięcy. Magdalena Iwaniec, która stanęła za ladą sklepu podejmuje wyzwanie z przekonaniem, że się uda. - Pracujemy już od dwóch tygodni, przygotowywaliśmy pomieszczenie, zamawialiśmy towar i rozmawialiśmy o tym jak najlepiej pomóc potrzebującym. Jestem pełna zapału do tej pracy - opowiada.

Dodajmy, że Radiowe Dzieło Miłosierdzia mieści się w kamienicy przy ul. Urszulańskiej naprzeciwko Kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie. Będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 15.00. Bony, za które będzie można nabywać towar dostępne będą w siedzibie radia przy ul. Bema 14, w instytucjach, parafiach oraz w samym sklepie.

Zobacz zdjecia z otwarcia sklepu

Ostatnio zmieniany wtorek, 04 październik 2016 14:51