wtorek, 06 grudzień 2016 16:03

Diecezjalna rozgłośnia organizuje zbiórkę darów na Ukrainę

Napisane przez Ewa Biedroń
Diecezjalna rozgłośnia organizuje zbiórkę darów na Ukrainę Foto Zespół Szkół w Siedliskach

Zabawki, przybory szkolne, ręcznie robione czapki, środki czystości – m.in. takie rzeczy pojadą na Ukrainę. Przekazali je mieszkańcy diecezji tarnowskiej dla rodaków na Wschodzie. Zbiórkę zorganizowała diecezjalna rozgłośnia Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

„Dzieci, młodzież, całe rodziny i seniorzy dzielą się tym co mają. Trudno zliczyć paczki, ale tylko z jednej szkoły w Siedliskach mamy ich sto. Do akcji włączyły się również inne szkoły, gdzie prowadzono zbiórki. Bardzo dużo indywidualnych ludzi przynosi do nas paczki. Jak mówią, robią to z potrzeby serca, wiedząc że na Ukrainie nie żyje się łatwo” - mówi Magdalena Iwaniec, koordynator zbiórki.

Radiowy św. Mikołaj pakuje już prezenty, a kolejne paczki cały czas przynoszą słuchacze diecezjalnej rozgłośni. Czas jest do środy, bo radiowcy jadą na Ukrainę w sobotę.

„Dzieci pytają mnie czy w tym roku przyjedzie do nich św. Mikołaj. Najmłodsi słyszą w domach, że rodzice mają trudną sytuację, dlatego martwią się, czy ktoś będzie o nich pamiętał. Powiedziałem, że św. Mikołaj z Polski przyjedzie już niedługo” - mówi ksiądz Rafał Zborowski, który pracuje w parafii Bożego Miłosierdzia we Lwowie.

Akcję organizują Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz tarnowski oddział Stowarzyszenia „Malta Służba Medyczna”. Pomoc pojedzie do parafian z Katedry Lwowskiej oraz parafii Miłosierdzia Bożego Lwów – Rzęsna. Stowarzyszenie „Malta Służba Medyczna” dostarczy paczki do parafii w Morszynach koło Stryja.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 grudzień 2016 16:08