wrapper

Wiadomości

piątek, 17 luty 2017 14:06

Trwają zapisy na warsztaty medialne

Napisane przez Patrycja Wolnik/RDN Małopolska
Trwają zapisy na warsztaty medialne Grzegorz Golec/Radio RDN Małopolska

Sposoby szukania tematów, promocja lokalnych informacji i warsztaty pisania notatek prasowych – to tylko część zagadnień zbliżających się wielkimi krokami warsztatów medialnych w Tarnowie. W spotkaniu może wciąż udział każdy, kto chciałby w przyszłości zająć się dziennikarstwem.

Organizatorzy zachęcają przede wszystkim osoby, które chcą działać w ramach swoich parafii, na przykład przy tworzeniu informacji na strony internetowe. Już teraz zapisanych jest ponad 50 osób, zostało jeszcze niecałe sto miejsc.

 

– Chcemy pokazać podstawy warsztatu i ułatwić kontakt z mediami – mówi ks. Jan Bartoszek, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. – Pierwszą rzeczą, którą chcemy przekazać uczestnikom to ważność informacji i czas przekazania jej do mediów. Zauważyliśmy wiele sytuacji, że osoby, które robią coś fajnego, coś wartego zaprezentowania na forum publicznym i chcą podzielić się tym w radiu, przysyłają to tydzień lub dwa po terminie i wtedy ta informacja nie jest newsem – dodaje ks. Bartoszek i zauważa, że przeszkolone osoby mogłyby pracować w ramach dziennikarstwa obywatelskiego.

 

– Bardzo nam zależy na tym, aby wydobyć z parafii to, co się dobrego dzieje. I tym kanałem, który by to wydobywał mają być właśnie te osoby, które chcemy w ramach tych warsztatów przeszkolić – mówi asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.

 

Warsztaty odbędą się w sobotę – 11 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Rozpoczęcie o godzinie 9.00. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pod numerem telefonu 14 631 73 80 lub mailowo na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt uczestnictwa to 20 złotych.

 

Organizatorami warsztatów są Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej we współpracy z Radiem RDN Małopolska oraz z tarnowskim Gościem Niedzielnym.

Ostatnio zmieniany piątek, 17 luty 2017 14:17