wrapper


piątek, 17 lutego 2017 14:08

„Dzień otwartych drzwi” u sióstr józefitek w Tarnowie

Napisane przez Ewa Biedroń

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa przeżywa Rok Powołaniowy. Jedną z inicjatyw jest „dzień otwartych drzwi”. Zostanie on zorganizowany w domach zakonnych sióstr józefitek w całej Polsce i na świecie. W Tarnowie będzie miał on miejsce 21 lutego br.

Dom prowincjalny sióstr józefitek przy ulicy Mościckiego 34 będzie można odwiedzać od godziny 9.00 do 17.00. „Kto do nas przyjdzie zobaczy m.in. pewne miejsca objęte klauzurą oraz spotka się z siostrami, które opowiedzą o swoim powołaniu oraz o pracy misyjnej. Wiele osób nie wie jak wygląda życie i dzień w zakonie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wiemy, że odwiedzi nas m.in. młodzież szkolna”– mówi józefitka s. Marcina Kapustka.

Z okazji Roku Powołaniowego siostry będą organizować m.in.: czuwania modlitewne, prelekcje, dni skupienia i spotkania z młodzieżą. Wysyłają też sms-y z myślami swojego założyciela – św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

W tarnowskim domu prowincjalnym mieszka ok. 50 sióstr. Tarnowskie józefitki prowadzą m.in. przedszkole, organizują rekolekcje, pomagają bezdomnym i biednym. U sióstr józefitek znajduje się także „Okno życia”. Zakonnice katechizują, opiekują się chorymi, prowadzą grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej, pracują w Caritasie i w Wyższym Seminarium Duchownym.

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa liczy w Polsce i na świecie ok. 470 zakonnic. Siostry posługują w Niemczech, Republice Konga, Francji, Kamerunie, Gabonie, we Włoszech, Brazylii i na Ukrainie. Siostry pracują z dziećmi i młodzieżą, prowadzą dom dziecka, przedszkola, dom opieki dla starszych i dla chorych dzieci.