wrapper

Wiadomości

czwartek, 02 marzec 2017 16:01

Radiowe dzieło miłosierdzia

Napisane przez Ks. Zbigniew Wielgosz/Gość Tarnowski
Radiowe dzieło miłosierdzia Ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość

Tu wiesz, że naprawdę pomagasz. Sklep RDM czeka na darczyńców i potrzebujących.

– Powstał jako wotum za Rok Miłosierdzia. Chcieliśmy po zamknięciu Bram Miłosierdzia otworzyć takie miejsce, w którym pomoc znajdą najbardziej potrzebujący – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zamiarem radia jako inicjatora RDM było udzielanie pomocy w sposób rozumny.

– Często spotykamy się na ulicy z proszącymi o pomoc. Nie zawsze jesteśmy pewni, czy nasza jałmużna zostanie przeznaczona na to, co rzeczywiście jest potrzebne. Dlatego tym, którzy chcą pomagać innym zaproponowaliśmy nabywanie bonów o wartości 5 i 10 złotych. Bony te można następnie ofiarować biednym, a ci mogą je zamienić na żywność, która jest w naszym sklepie. Wówczas jesteśmy pewni, że konkretna osoba, której ofiarowaliśmy bony, otrzyma konkretną pomoc. Bonów bowiem nie można zamienić na alkohol czy jakieś inne używki. Ks. bp Andrzej Jeż otwierając i błogosławiąc sklep powiedział, że u nas, w Radiowym Dziele Miłosierdzia, walutą jest miłosierdzie – wyjaśnia ks. Krzysztof.

W RDM włączają się osoby indywidualne, którzy nabywają bony bądź w samym sklepie, bądź w siedzibie radia przy ul. Bema 14 w Tarnowie.

Bony wykupują także parafialne oddziały Caritas. Z RDM współpracują już systematycznie oddziały Caritas w parafiach pw. Matki Bożej Fatimskiej, Miłosierdzia Bożego, parafia św. Maksymiliana.

Przeczytaj więcej na stronie Gościa Niedzielnego.