wrapper

Wiadomości

wtorek, 18 kwiecień 2017 13:24

Zobacz musical o życiu bł. s. Julii Rodzińskiej

Napisane przez Jolanta Frączek/RDN Nowy Sącz

Mieszkańcy regionu będą mogli zapoznać się z historią życia siostry Julii Rodzińskiej. Okazją do tego będzie musical w wykonaniu kilkudziesięciu aktorów, którzy przyjadą do Nowego Sącza w ostatnią niedzielę kwietnia. Podczas spektaklu przedstawią losy błogosławionej, która zmarła śmiercią męczeńską.

– Począwszy od dzieciństwa, które wiąże się z dramatem śmierci rodziców, przebywania w sierocińcu, następnie czas młodości, zakochania, wyboru drogi życiowej, tych, którzy jej towarzyszyli. Na koniec śmierć męczeńska w obozie koncentracyjnym – tłumaczy dominikanka s. Julietta, siostra przełożona domu w Nawojowej.

To właśnie z Nawojowej pochodzi bł. s. Julia Rodzińska. Można tam zobaczyć jej rodzinny dom. Dlatego siostry dominikanki chciały, by jak najwięcej osób dowiedziało się o ich rodaczce.

– Jest to przedsięwzięcie, które po obejrzeniu powinno też wzbudzić w nas takie pytania, które każdy z nas może sobie zadać – pytania o życie, o wartości, o granice poświęcenia się dla drugiego człowieka – dodaje. s. Julietta.

„Miłość Zmartwychwstała” czyli Musical o życiu bł. Siostry Julii Rodzińskiej można będzie obejrzeć 30 kwietnia w MCK Sokół w Nowym Sączu o godz. 15.00. Bilety są już dostępne w kasie Sokoła bądź u Sióstr Dominikanek w Nawojowej. Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.