wtorek, 25 kwiecień 2017 17:52

W Czadzie pamiętają o ŚDM i diecezji tarnowskiej

Napisane przez Ewa Biedroń
W Czadzie pamiętają o ŚDM i diecezji tarnowskiej Foto ks. Antoni Piś

– Światowe Dni Młodzieży są ciągle żywe w pamięci młodych z Czadu. Tamtejsi mieszkańcy miło wspominają także pobyt w diecezji tarnowskiej w ramach Tygodnia Misyjnego – powiedział przebywający w Czadzie ks. Antoni Piś, proboszcz parafii Męcina.

–Spotykamy tutaj uczestników ŚDM, którzy przed rokiem byli przez tydzień w Męcinie. Podchodzą do nas, bo im łatwiej jest nas rozpoznać. Pokazują na swoich komórkach zdjęcia z tamtych dni, zdjęcia naszego kościoła i pokazują swój kościół, który w wielu szczegółach przypomina Męcinę. Dzwonnica – mówili ks. Stanisławowi Worwie – musi być taka jak jest w Męcinie. Kiedyś zabrali sobie fotografie z pobytu u nas na ŚDM. My teraz przywieźliśmy im film na DVD. Zapewne będzie to miłym wspomnieniem – dodaje ks. Piś.

Przypomnijmy w niedzielę, biskup tarnowski Andrzej Jeż konsekrował w Ndżamenie – stolicy Czadu – kościół poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Dzięki wsparciu diecezji tarnowskiej wybudował go misjonarz ks. Stanisław Worwa – pochodzący z Męciny.