wrapper

Wiadomości

środa, 17 maj 2017 17:51

"Promyczki Dobra" mają 25 lat

Napisane przez www.nowysacz.pl

Zespół "Promyczki Dobra" ma 25 lat. Jubileusz odbędzie się w ramach 725-lecia Nowego Sącza.

Obchody ćwierćwiecza zespołu odbędą się 20 i 21 maja. Rozpoczną się w sobotę o 18:00 nabożeństwem majowym w Parku Strzeleckim. Po nabożeństwie przewidziano pamiątkowe zdjęcie wszystkich "Promyczków", które z różnych zakątków świata dotrą na spotkanie. Potem przyjdzie czas na sentymentalne wspomnienia przy grillu. Spotkanie zakończy apel jasnogórski. 

Udział w sobotnim grillowaniu (razem z rodziną) należy potwierdzić wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W niedzielę (21 maja) "Promyczki" spotkają się o 15:30 na Mszy świętej w bazylice św. Małgorzaty poprzedzonej koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie, o 17:00, uczestnicy obchodów złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

– Zespół miał bardzo duże związki z Ojcem Świętym – zaznacza założyciel i kierownik zespołu ks. Andrzej Mulka, wyliczając koncerty dla papieża Polaka. – Ostatni taki epizod to fantastyczny koncert z kolędą u Jana Pawła II i kolędowanie już przy Jego grobie w styczniu 2016 roku. 

Po złożeniu kwiatów nastąpi przemarsz do Parku Strzeleckiego przy muzyce młodzieżowej orkiestry z Dobrynina. Kulminacją uroczystości będzie jubileuszowy koncert zespołu "Promyczki Dobra" w Parku Strzeleckim (godz. 18:00). Koncert jest pomyślany jako synteza twórczości z 25 lat istnienia zespołu. Po koncercie zaplanowano spotkanie przy urodzinowym torcie.

Dla tych, którzy nie dotrą do Nowego Sącza, też jest szansa na uczestnictwo w jubileuszu. W sobotę o 21.00 organizatorzy chcą się połączyć online z "Promyczkami" rozsianymi po świecie i porozmawiać za pomocą Skype’a.

Zespół dziecięcy "Promyczki Dobra" początkowo działał przy bazylice św. Małgorzaty, a od 23 lat pod auspicjami Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. – Zespół zawsze skupiał wiele cudownych, wspaniałych, utalentowanych dzieci, które wyrosły na wspaniałych ludzi. Ci ludzie mają swoje dzieci, które teraz przychodzą do zespołu – nie kryje satysfakcji Milena Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Prezydent Ryszard Nowak przewodniczy honorowemu komitetowi obchodów jubileuszu.

 – Uczestnictwo w tym komitecie to nie tylko przyjemność, ale i zaszczyt – powiedział prezydent. - 25 lat funkcjonowania to  jest dowód na to, że trzeba było naprawdę dużo wysiłku i zaangażowania, by taki jubileusz osiągnąć. Ten jubileusz jest szansą, żeby sądeczanie jeszcze lepiej poznali "Promyczki Dobra" i ich dorobek. Większość sądeczan pamięta początki zespołu przy bazylice, a dzisiaj to już jest pełny profesjonalizm, zauważany nie tylko w kraju, ale i za granicą – podkreślił prezydent Nowego Sącza. 

Szczegóły na stronie: www.promyczek.pl i www.promyczkidobra.pl

plpl9

 

  

Ostatnio zmieniany środa, 17 maj 2017 18:00