poniedziałek, 07 sierpień 2017 14:46

Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI

Napisane przez Inf. prasowa Promyczek

11 sierpnia, we wspomnienie św. Klary, patronki telewizji rozpocznie się w Starym Sączu Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI.

Na Festiwal nadesłano 33 filmy z Ukrainy, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, USA, Meksyku i 4 produkcje z Polski. W trakcie pokazów festiwalowych zarówno animacje jak i filmy fabularne będzie oceniało sześcioosobowe jury w składzie: Ks. Tomasz Trafny – Papieska Rada ds. Kultury (Watykan),Dominika Figurska – aktorka i mama pięciorga dzieci, Andrzej Jasiewicz – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Przewodniczący Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży , Eugeniusz Gordziejuk – Studio Miniatur Filmowych w Warszawie, prof. Janusz Kawecki – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Bartek Kik – Platige Image, reżyser filmu Fatima.

Obok profesjonalnego jury filmy oceniać będzie jury dziecięce, złożone z dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 15 lat, które również przyzna swoją nagrodę.

Specjalną wyróżnienie oraz promocję na łamach swoich czasopism przyznają również redakcje katolickich czasopism dla dzieci.

Pokazy festiwalowe poprzedzi prezentacja największej religijnej produkcji filmowej dla dzieci w Europie – Animacji o FATIMIE realizowanej przez PLATIGE. Prezentacji dokona reżyser filmu Bartek Kik.

W czasie gali otwarcia festiwalu odbędzie się również panel dyskusyjny prowadzony przez ks. Marka Lisa reprezentującego SIGNIS EUROPE i SIGNIS POLAND, zasiadającego w jury festiwalu w Cannes. Jurorzy festiwalu MUNDI będą dyskutować nad tym czy w Polsce potrzebne są religijne filmy dla dzieci.

Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty animacji filmowej prowadzone w Parku Technologicznym MMC Brainville w Nowym Sącza przez pracowników Brainville oraz Jana Barcickiego ze Szkoły Animacji Dremagine z Warszawy oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę malarza Wacława Jagielskiego.

Na zakończenie planowane są plenerowe projekcje filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu w niedzielę 13.08 o godz. 19.00 będzie film FATIMA, a w poniedziałek 14.08 o tej samej porze św. Kinga z serii AUREOLA i Reksio – prezentowany przez Muzeum Dobranocek z Rzeszowa

Organizatorem Festiwalu jest PROMYCZEK – Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej, a partnerami są: Urząd Miast i Gminy w Starym Sączu, MMC Breinwille, Studio Miniatur Filmowych z Warszawy, Szkoła Animacji DREMAGINE z Warszawy, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA i Klasztor Sióstr Klarysek ze Starego Sącza.

Więcej informacji na www.festiwalmundi.eu

mundi33