czwartek, 10 sierpień 2017 15:07

Tygodniowy odpust w Przeczycy

Napisane przez parafia

W niedzielę, 13 sierpnia rozpocznie się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy. Centralnej uroczystości 15 sierpnia o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który poświęci także zioła, kwiaty, oraz wieńce żniwne.

W programie odpustu znajdują się także nabożeństwa m.in. dla Rycerstwa Niepokalanej, chorych, Róż Różańcowych, rolników, LSO, służb mundurowych, nauczycieli i wychowawców, młodzieży oraz nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci.

W pierwszy dzień uroczystości odpustowych, w niedzielę o godzinie 18.00 w parafii będzie obchodzona pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży.

Na to nabożeństwo duszpasterze zapraszają młodzież oraz rodziny, które w swoich domach gościły uczestników ŚDM. W programie m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta, uwielbienie Boga śpiewem i tańcem i Apel Jasnogórski.

MARYJO, POMÓŻ NAM ODWAŻNIE GŁOSIĆ EWANGELIĘ O D P U S T W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W PRZECZYCY w dniach od 13 do 20 sierpnia 2017 r.

Niedziela 13. VIII
7.00 Msza Św. z kazaniem dla Róż Różańcowych i Przyjaciół Radia Maryja.
9.00 Msza Św. z kazaniem dla Czcicieli Matki Bożej Przeczyckiej.
11.00 Msza Św. z kazaniem.
16.00 Msza Św. z kazaniem.
18:00 Msza Św. dla młodzieży i Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i dla młodych duchem.

Poniedziałek 14. VIII Dzień Rycerstwa Niepokalanej
7.00 Msza Św. z kazaniem, rocznica męczeńskiej śmieci Św. Maksymiliana Kolbe.
10.00 Msza Św. z kazaniem.
18.00 Msza Św. dla Rycerstwa Niepokalanej, Adoracja, Droga Krzyżowa.
21.00 Apel Jasnogórski.

Wtorek 15. VIII Centralna Uroczystość Odpustowa
7.00 Msza Św. z kazaniem o Wniebowzięciu Matki Bożej.
9.00 Msza Św. z kazaniem.
11.00 SUMA ODPUSTOWA – poświęcenie wieńców żniwnych.
16.00 Msza Św. z kazaniem.

Środa 16. VIII Dzień Modlitwy za Misje Św. i Misjonarzy
7.00 Msza Św. z kazaniem.
10.00 Msza Św. dla Przyjaciół Misji Św. i Misjonarzy. Grupy Misyjne.
18.00 Msza Św. dla Straży Pożarnych, Policji, Myśliwych, Leśników i Służb mundurowych.

Czwartek 17. VIII Dzień modlitw o powołania
7.00 Msza Św. z kazaniem.
10.00 Msza Św. dla Ministrantów, Lektorów, Liturgicznej Służby Ołtarza, DSM, Schola.
18.00 Msza Św. z kazaniem dla Rodziców, Nauczycieli i wychowawców.
Wspólnota Modlitwy o powołania.

Piątek 18. VIII Dzień dziękczynienia za plony. Rolnicy, Pszczelarze, Ogrodnicy
7.00 Msza Św. dziękczynna za zebrane plony.
10.00 Msza Św. dziękczynna za zebrane plony.
18.00 Msza Św. i Procesja Różańcowa na cmentarzu, modlitwa za zmarłych.

Sobota 19. VIII. Dzień Chorych, cierpiących, w podeszłym wieku, emerytów
7.00 Msza Św. z kazaniem dla chorych, emerytów, rencistów.
10.00 Msza Św. z kazaniem dla chorych, zasłużonych i obchodzących jubileusze małżeństwa.
18.00 Msza Św. z kazaniem dla chorych, niepełnosprawnych. Parafialne Zespoły Caritas.

Niedziela 20. VIII. Dzień Błogosławieństwa Dzieci. Zakończenie Odpustu
7.00 Msza Św. z kazaniem.
9.00 Msza Św. z kazaniem i błogosławieństwem dzieci.
11.00 Suma z kazaniem i błogosławieństwem dzieci.
16.00 Msza Św. z kazaniem i błogosławieństwem dzieci. Zakończenie Odpustu.

Codziennie: 6.30 odsłonięcie Cudownej Figury i Godzinki. 9.30 Modlitwa Różańcowa, 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.