wrapper

Wiadomości

piątek, 11 sierpień 2017 20:15

Duchowe pielgrzymowanie z Grupą św. Szymona

Napisane przez Inf. Prasowa

Do duchowego pielgrzymowania zachęca grupa nr 16 św. Szymona. Pątnicy przygotowali specjalne plakaty, zachęcają do przesyłania im intencji. Podobne inicjatywy mają także inne pielgrzymkowe grupy.

"Niestety, nie każdy może uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Praca, problemy zdrowotne, rozmaite obowiązki zatrzymają wiele osób w domu. Zapewne, każdy z nas ma swoje prośby i pragnienia, które chciałby, aby zostały wysłuchane" – mówi Wojciech Siebierański z sekretariatu grupy 16.  Św. Szymona.

W takiej sytuacji Duchowe Pielgrzymowanie jest możliwością do włączenia się w pielgrzymi szlak. W trakcie trwania pielgrzymki, na stronie internetowej grupy http://www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl/ i Facebooku https://web.facebook.com/PptGrupa16/) pojawiać się będą relacje ze szlaku. Warto więc dołączyć do pielgrzymów, którzy oprócz swoich, przyjmą każdą nadesłaną intencje i z pokorą w sercu, będą prosić Matkę Bożą o wysłuchanie i potrzebne łaski.

Każdy, kto ma swoje intencje może je przekazać pielgrzymom poprzez formularz na stronie internetowej. Duchowy Pielgrzym, może także przyjąć na siebie dobrowolne umartwienie, a także otoczyć pielgrzymów swoją pamięcią i wspierać ich modlitwą.

Także radio RDN będzie transmitować przebieg pielgrzymki, a Tarnowski Gość Niedzielny przedstawiać m.in. fotorelację na swojej stronie internetowej. Warto zatem każdego dnia śledzić i duchowo wspierać tarnowskich pielgrzymów.

Z roku na rok, Duchowych Pielgrzymów pojawia się coraz więcej. Przewodnik Grupy 16 – ks. Stanisław Olszak oraz wszyscy pielgrzymi gorąco zachęcają, aby podjąć trud Duchowego Pielgrzymowania.

„Po co idzie się na pielgrzymkę? Aby upaść przed obliczem Maryi i w tej krótkiej chwili powierzyć jej wszystko – trudy, cierpienia, radości i blaski nie tylko mijających dni, ale całego życia. Idzie się także po to, aby wstać i idąc dalej przez życie mierzyć się z codziennością, ale już nie samemu” – dodaje Wojciech Siebierański.

Ostatnio zmieniany piątek, 11 sierpień 2017 20:20