wrapper

Wiadomości

wtorek, 12 wrzesień 2017 13:35

Duszpasterstwo nauczycieli i Synod

Napisane przez Ewa Biedroń
Duszpasterstwo nauczycieli i Synod Foto Joanna Sadowska

Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców w kontekście V Synodu Diecezji Tarnowskiej. To jeden z tematów spotkania kapłanów w tarnowskiej kurii. Dekanalni duszpasterze dowiedzieli się o planach na nowy rok szkolny i wyzwaniach. Jest nim zapewne Synod.

Dekanalni duszpasterze nauczycieli i wychowawców mogą pomóc zbierać ważne informacje z diecezji, słuchając głosu nauczycieli uważa ks. Robert Dytko, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

- Chcemy poznać zdanie nauczycieli jak widzą nasze duszpasterstwo, jak ono miałoby wyglądać. Może też podzielą się ewentualnymi problemami i wyzwaniami jakie stoją dziś przed nauczycielami. Ważne, by w kontekście Synodu te tematy podjąć i wspólnie poszukać odpowiedzi – dodaje.

Z kapłanami spotkał się bp Stanisław Salaterski, a o Synodzie mówił ks. Piotr Cebula, sekretarz Komisji Przygotowawczej.

Najbliższe plany duszpasterstwa to diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, która odbędzie się 21 października.