wrapper

Wiadomości

środa, 13 wrzesień 2017 15:19

Studnia za makulaturę

Napisane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni

Po trzech latach przygotowań i zbierania środków została wykopana studnia głębinowa w biednej dzielnicy stolicy Kamerunu Yaounde. Po założeniu ręcznej pompy nadano jej imię dr Filipa Adwenta, dokonano poświęcenia studni i placu na którym powstanie Centrum Dziecka.

Do powstania studni w znacznej mierze przyczynili się mieszkańcy Bochni i ziemi bocheńskiej, którzy w ciągu  3,5  roku, podczas 16- stu zbiórek,  złożyli 135,5 tony makulatury, co dało kwotę 38.460,00 zł.

Stanowi to ok. 80 % kosztów zbudowanej studni. „Bardzo poprawiła ona standard życia tych bardzo biednych ludzi i przybliżyła budowę Centrum Dziecka. Teren na którym znajduje się studnia został ogrodzony i są prowadzone prace przygotowawcze do budowy Centrum” – mówi  Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni

Przed rozpoczęciem zasadniczych prac budowlanych konieczne jest postawienie betonowych zbiorników rozprowadzających wodę.

Koszt budowy tych zbiorników wynosi ok. 49 000 zł,  dlatego po wakacyjnej przerwie nadal kontynuowana jest akcja „Makulatura na misje”.

Kolejna zbiórka makulatury odbędzie się w sobotę, 16 września przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni, w godz. 7.00 do 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można  wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej.

Zaświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Ostatnio zmieniany środa, 13 wrzesień 2017 15:23