wrapper

Wiadomości

czwartek, 14 wrzesień 2017 02:56

Spotkanie synodalne dla kapłanów w dekanacie Nowy Sącz - Wschód - FILM I GALERIA

Napisane przez

13 września, na plebanii parafii Matki Bożej Niepokalanej odbyło się jedno z pierwszych spotkań synodalnych. Poprowadził je ks. dr Michał Dąbrówka, członek Komisji Przygotowawczej.

Głównym celem spotkania było przedstawienie kapłanom sposobu przeprowadzenia prac synodalnych w całej diecezji i parafiach, oraz przekonanie kapłanów do idei Synodu, aby przekonali się, że ich głos w dyskusji o Kościele tarnowskim i zaangażowanie w prace synodalne jest sprawą fundamentalną. Ponadto zachęcano prezbiterów do zaproponowania tematów do prac synodalnych.

Wydaje się, że założone cele osiągnięto. Wicedziekan dekanatu, ks.mgr Henryk Madziar po zakończonym spotkaniu podzielił się takim spostrzeżeniem: „Spotkanie przedsynodalne dla naszego dekanatu to nie tylko spotkanie towarzyskie, ale przede wszystkim spotkanie, które miało na celu wymianę myśli. W różnych parafiach są różne problemy, z którymi borykamy się i nie jesteśmy w stanie sami się z nimi zmierzyć. Dlatego ufamy, że synod pomoże je nam rozwiązać oraz podjąć nowe wyzwania, które niosą dzisiejsze czasy.”

Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2017 11:46
Więcej w tej kategorii: « Studnia za makulaturę Stacje sensu »