wrapper

Wiadomości

środa, 01 listopad 2017 20:52

Korowód świętych w Pleśnej - relacja młodzieży - ZDJĘCIA

Napisane przez Donata Zielińska
Korowód świętych w Pleśnej - relacja młodzieży - ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Już od trzech lat dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej, młodzież oraz dorośli świętują Dzień Wszystkich Świętych, przebierając się za świętych i błogosławionych. Tak było i w tym roku. Także i ja, razem ze swoimi koleżankami, z którymi udzielam się w różnych wspołnotach w naszej parafii, wzięłam udział w Korowodzie Świętych.

Jedna z nich, 16-letnia Olga Kołodziej wspomina: - Korowód Świętych wprowadził nas w atmosferę uroczystości. Tyle dzieci poprzebieranych za swoich patronów robiło wielkie wrażenie. Stworzyło to więź między dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Z kolei Amelka Hajduga, uczennica 6 klasy szkoły podstawowej mówi tak: - Było to piękne przeżycie. Uczestniczyłam w korowodzie już 3 raz i każdego roku bardzo mi się podoba. To piękne, że tylu młodych ludzi i uczniów wzięło w tym udział.

Ewelina Koryga, animatorka naszej grupy młodzieżowej działającej przy parafii, przebrała się za Karolinę Kózkę. I ona uważa, że był to wspaniały czas wspólnego spotkania ze świętymi, tak bardzo nam bliskimi. Bo świętość to nie jest gdzieś daleko, ona jest wśród nas, ponieważ wśród nas są ludzie święci - mówi.

Korowód to taka nasza Wigilia przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W ten sposób chcemy również pokazać, że prawdziwa wartość nie polega na przebieraniu się za potwory, jak to występuje w Halloween, ale na ukazywaniu wzorów do naśladowania, jaki nam dają święci patroni. 

Donata Zielińska - III gimnazjum, parafia Pleśna

Zdjęcia: ks.Marian Kostrzewa

Ostatnio zmieniany środa, 01 listopad 2017 21:10