wrapper

Wiadomości

środa, 08 listopad 2017 23:30

Rycerze Niepokalanej z WSD w Niepokalanowie

Napisane przez ks.Tomasz Rąpała

Z radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie Franciszkanów z Niepokalanowa, którzy zorganizowali ogólnopolskie spotkanie kleryków należących do Rycerstwa Niepokalanej.

Ponieważ w naszym Seminarium Duchownym w Tarnowie Rycerstwo działa bardzo prężnie, dlatego też delegacja 4 alumnów: Konrad Kilian, Mateusz Bugno, Krzysztof Wiercioch i Maksymilian Marć, z ojcem duchownym Tomaszem Rąpałą udała się 4 listopada na to spotkanie. Trwało ono dwa dni.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła, w którym święty Maksymilian odprawiał Eucharystię, modlił się, sprawował sakramenty. Byliśmy także w Bazylice oraz celi, z której został aresztowany przez gestapo. Mogliśmy zobaczyć habit, buty, biurko, łóżko tego wielkiego Świętego, którego żar serca po dziś dzień rozgrzewa miłość wielu ludzi do Boga i Niepokalanej. Kiedy obserwuje się dzieła Maksymiliana, otwartego na Ducha Świętego, a przez to na ducha czasu, w którym żył – może pojawić się jakaś dawka zazdrości, że dziś tak mało Bożych szaleńców, którzy idą na przepadłe drogą Ewangelii.

Spotkanie odbywało się w klasztorze Braci Franciszkanów. Wysłuchaliśmy konferencji ojca Stanisława Piętki – ogólnopolskiego koordynatora Rycerstwa Niepokalanej. Wspólnie modliliśmy się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a rekreacja pozwoliła nam na wymianę doświadczeń.

Dziękujemy Bogu i Niepokalanej, ze mogliśmy wspólnie z radością i entuzjazmem stanąć na ziemi, po której chodził, modlił się i działał św. Maksymilian Kolbe. Ufamy, że ta krótka pielgrzymka pozwoli nam jeszcze bardziej zaangażować się w dzieło, które Jezus zapalił przez św. Maksymiliana.