sobota, 11 listopad 2017 12:01

Po abonament na szczęście – pielgrzymka Radia RDN

Napisane przez Patrycja Wolnik/RDN Małopolska
Po abonament na szczęście – pielgrzymka Radia RDN Foto Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Dziękowali za dzieci i wnuki, prosili o zdrowie, modlili się w intencji swoich rodzin, a to wszystko przed obrazem Czarnej Madonny. Około 150 osób wzięło udział w pielgrzymce autokarowej Radia RDN. Liczne świadectwa potwierdzają, że Matka Boża Częstochowska wysłuchuje swoje dzieci.

– Tutaj jedzie się, jak do prawdziwej Matki – mówią słuchacze Radia RDN. Wielu z nich doświadczyło w swoim życiu wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej. – U mojego męża stwierdzono nowotwór i miała odbyć się operacja. Pojechaliśmy wcześniej z mężem i synem na Jasną Górę, tam powtarzaliśmy „Bądź wola Twoja”. Tuż przed operacją, zadzwonił do mnie mąż i powiedział "Zrobili mi badania, ale nic nie ma”. Od ośmiu lat chodzi na piechotę do Częstochowy – mówi pani Maria.

Pani Jadwiga natomiast chciała podziękować za to, że udało jej się wrócić do zdrowia po ciężkim urazie kręgosłupa. – Chciałam podziękować, ale też wziąć udział w tej wspaniałej, radiowej pielgrzymce. RDN jest dla mnie jak rodzina. Bardzo fajni ludzie w Sączu, jak i w Tarnowie. Słucham radia codziennie, więc było to dla mnie tym bardziej miłe – dodaje. Wielu radiosłuchaczy przyznało też , że w tym roku doczekali się wnuków i – biorąc udział w radiowej pielgrzymce – chcieli podziękować za ten dar.

Pracownicy i współpracownicy Radia RDN wyjechali do Częstochowy z rodzinami. – Atmosfera jest zdecydowanie rodzinna, nikt nie jest przemęczony pomimo tego, że trasa jest długa. To najważniejsze miejsce w Polsce – mówi Alicja Stolarczyk z Radia RDN Nowy Sącz, która na pielgrzymkę przyjechała z synem. Do Częstochowy synów zabrała także Małgorzata Miczek-Zabawa z Radia RDN Małopolska. – Wspaniałe wrażenia i uczta duchowa, wzmocniliśmy się na kolejne lata pracy. Była okazja do rozmów i przede wszystkim modlitwy – mówi. Jej syn przyjechał tutaj z konkretnymi intencjami. – Chciałem pomodlić się za całą rodzinę, bliskich i przyjaciół – wymienia Bartek Zabawa.

Kazanie podczas Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej wygłosił ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Diecezjalno-Pielgrzymkowego ITER, a do niedawna – wicedyrektor Radia RDN. Mówił o tym, że każdego dnia przemierzamy jakąś drogę, a litery w słowie DROGA mogą mieć konkretne znaczenie.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną, jest litera A, jak Abonament. – Mamy wiele abonamentów, ale często zapominamy o tym, że potrzebny nam jest abonament na to prawdziwe szczęście. Przychodząc tutaj na Jasną Górę musimy sobie uświadomić, że wszystkie inne abonamenty tracą wartość – tłumaczy ks. Krzysztof Orzeł.

O 21.00 pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Rafał Słomba, wicedyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. – Do tej pory pielgrzymowałem pieszo na Jasną Górę, albo z maturzystami. To pierwsza pielgrzymka w takim gronie to ogromne przeżycie duchowe. Dla mnie takim przeżyciem było prowadzenie Apelu wobec Matki Bożej, zebranych ludzi i dwóch biskupów. Takiej okazji dotąd nie miałem – mówi. Ks. Rafał Słomba dodaje, że wiele osób prosiło o zaniesienie ich intencji do Czarnej Madonny, a swoje prośby przesyłali miedzy innymi przez media społecznościowe. Wszystkie te intencje zostały przekazane.

Radiosłuchacze zanim dotarli do celu swojej pielgrzymki modlili się też w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Był również czas na zwiedzenie Centrum św. Jana Pawła II. Zarówno Msza św. jak i Apel Jasnogórski z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej były transmitowane na antenie Radia RDN.

Zobacz zdjęcia na rdn.pl

Ostatnio zmieniany sobota, 11 listopad 2017 12:18