wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 13 listopad 2017 12:47

Ks. Józef Górka Honorowym Obywatelem Brzeska

Napisane przez Łukasz Wrona/RDN Małopolska
Ks. Józef Górka Honorowym Obywatelem Brzeska www.rdn.pl

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska podczas uroczystej sesji otrzymał ksiądz kanonik Józef Górka, były proboszcz w Porębie Spytkowskiej. O przyznanie tego wyróżnienia wnioskowali sami parafianie.

Ksiądz Józef Górka nie krył wzruszenia. Podkreślał, że zawsze troszczył się o duchowy rozwój swoich parafian i zachęcał ich do podejmowania wielu inicjatyw. W laudacji parafianka Wiesława Put podkreślała, że ksiądz Józef Górka jednoczył parafian.

W Porębie Spytkowskiej proboszczem był przez 42 lata. Na emeryturze jest od 10 lat nadal jednak angażuje się w sprawy parafii. To dzięki niemu powstało wiele grup modlitewnych i organizacji działających na rzecz drugiego człowieka. – Był nam ojcem. Głęboko zatroskanym o naszą wspólnotę. Uczył nas jak kochać Boga, drugiego człowieka i Polskę – mówiła parafianka.

Wyróżniony nie krył wzruszenia obierając przyznany mu tytuł. – To jest bardzo miłe, że parafianie o mnie pamiętają. Razem z nimi wiele zrobiliśmy – mówił ksiądz Józef Górka. Na pamiątkę przyznania tytułu otrzymał także statuetkę Gryfa – symbol miasta.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 listopad 2017 12:51