wrapper

Wiadomości

piątek, 17 listopad 2017 00:37

"Zakochaliśmy się w tej płycie" - relacja z konferencji prasowej Puellae Orantes - "Christmas Time" - FILM I ZDJĘCIA

Napisane przez
"Zakochaliśmy się w tej płycie" - relacja z konferencji prasowej Puellae Orantes - "Christmas Time" - FILM I ZDJĘCIA Fot. ks.Marian Kostrzewa

Zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowej i zdjęć z konferencji prasowej, która odbyła się 15 XI 2017r. w restauracji "Tatrzańska" w Tarnowie i która poświęcona była promocji najnowszej, 10 płyty Dziewczęcego Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" pt. "Christmas Time".

W konferencji prasowej wzięli udział: ks. prałat Władysław Pachota - założyciel i dyrygent chóru, Aleksandra Topor - odpowiedzialna za przygotowanie wokalne chóru, Łukasz Farcinkiewicz - kompozytor wszystkich utworów na płycie, Paweł Dziewoński - przedstawiciel Krakowskiego Kwintetu Blaszanego oraz dwie przedstawicielki Kwartetu Smyczkowego "Apotheosis". Jak mówi Aleksandra Topor, inspiracją do powstania płyty były koncerty noworoczne, które tarnowski zespół wykonywał z udziałem znamienitych gości, w tym z sekstetem wokalnym "The King Singers", kwintetem dętym "Canadian Brass", Orkiestrą Polskiego Radia "Amadeus", czy Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Repertuar tych koncertów zawsze nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia. Były to projekty unikatowe, z repertuarem aranżowanym specjalnie na tę okazję.

W albumie "Christmas Time" znalazły się utwory w całości opracowane dla chóru "Puellae Orantes" przez młodego, warszawskiego kompozytora, pianistę i dyrygenta, laureata międzynarodowych konkursów kompozytorskich - Łukasza Farcinkiewicza. Współpraca chóru z tym utalentowanym kompozytorem trwa od 2012 roku.

Zamysłem artystycznym albumu "Christmas Time" była prezentacja bogactwa i różnorodności utworów związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Stąd też obok tradycyjnych polskich kolęd na płycie znalazły się najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe, a obok chóru wystąpił kwartet smyczkowy i kwintet dęty.

Twórcy płyty wyrażają nadzieję, że zaproponowany repertuar dostarczy słuchaczom wielu artystycznych doznań, będzie też przesłaniem miłości, radości i pokoju.


Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopad 2017 01:29