wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 27 listopad 2017 00:17

Spotkanie z twórcami wystawy "Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać ikonopisarzem" - FILM I ZDJĘCIA

Napisane przez
Spotkanie z twórcami wystawy "Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać ikonopisarzem" - FILM I ZDJĘCIA Fot. ks.Marian Kostrzewa

Zapraszamy do oglądnięcia reportażu ze spotkania z członkami Twórczego Klubu Seniora działającego przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie.

Zorganizowali oni w miesiącu listopadzie, w kilku instytucjach naszego miasta cykl wystaw ikon, które są owocem zrealizowanego projektu „Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać Ikonopisarzem”. Opiekunem projektu jest ks. dr Jacek Soprych.

Projekt „Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać Ikonopisarzem” to propozycja kulturalno-warsztatowa skierowana do tarnowskich seniorów. Uczestnicy projektu zapoznali się z szerokim kontekstem ikony, a więc z jej teologią, historią oraz z praktyką pisania. Zajęcia teoretyczne i warsztatowe były okazją do zgłębiania wiedzy, rozwijania talentów, kształtowania postaw obywatelskich i edukacji przez sztukę poprzez poznawanie kultury regionu. Przede wszystkim była to możliwość spędzenia wolnego czasu i aktywizacji seniorów.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 listopad 2017 00:44