wrapper

Wiadomości

wtorek, 28 listopad 2017 10:04

Wieczór Uwielbienia w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Napisane przez Parafia
Wieczór Uwielbienia w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu Fot.: Jan Piotrowski

W piątkowy wieczór, 17 listopada, Bazylika św. Małgorzaty wypełniła się młodymi ludźmi z nowosądeckich dekanatów, a także z innych stron. Zapowiadane w mediach społecznościach wydarzenie przyciągnęło do Nowego Sącza młodzież nawet z odległych zakątków naszej diecezji.

Kilkuset zgromadzonych w świątyni młodych ludzi przywitał proboszcz parafii, ks. Jerzy Jurkiewicz, podkreślając szczególny charakter miejsca, jakim jest Sądecka Góra Tabor.

Ten wyjątkowy czas spotkania z Chrystusem obecnym w Eucharystii wypełniły śpiewy zespołu muzycznego „Ku chwale”, a medytacje prowadzili młodzi z Grupy Młodzieżowej, działającej przy parafii św. Małgorzaty, pod kierunkiem ks. Marcina Mastalskiego i s. Beaty Waszkielewicz.

- Pochylaliśmy się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia, by z tego niewyczerpanego zdroju łask zaczerpnąć siły do codziennego wybierania Chrystusa, by przemieniać swoje serce według słów proroka Ezechiela „I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała - podkreślają organizatorzy.

Pamiątkowe serce z wypisanym tekstem stało się symbolem nowego serca, serca z ciała, które młodzi chcą w sobie kształtować odrzucając to, co powoduje, że staje się ono sercem kamiennym.- Wpatrywanie się w Chrystusa obecnego wśród nas i konfesjonał obarczony kamieniami naszych upadków pomogło po raz kolejny doświadczyć i poczuć na nowo, że Jezus jest naszym miłosiernym Panem gotowym uratować nas z każdej otchłani – opowiadają młodzi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 listopad 2017 18:56