wrapper

Wiadomości

wtorek, 05 grudzień 2017 14:42

„Papiery wartościowe” – czyli jak w Afryce zbudować studnię z makulatury?

Napisane przez Wydział Misyjny

Akcja „Makulatura na misyjne studnie” ogarnęła całą tarnowską diecezję, ale także dotarła aż do Krakowa i do Biecza w okolicach Gorlic. Już około 120 parafii, szkół, przedszkoli, zakładów produkcyjnych oraz biur zadeklarowało udział w tym przedsięwzięciu. Część makulatury już została odebrana.

- Po dwóch tygodniach zbiórki przekroczyliśmy 50 ton makulatury, chociaż odwiedziliśmy zaledwie małą część miejsc, gdzie gromadzone są nasze „papiery wartościowe” – mówi ks. Piotr Boraca.

Tarnowski Wolontariat Misyjny prowadzi akcję rozpoczętą tej wiosny, dzięki której zebrano ponad 100 ton makulatury, a z uzyskanych środków wybudowane zostały już w lecie dwie studnie głębinowe w Republice Środkowoafrykańskiej.

- Tym razem planujemy podwoić ilość makulatury i zebrać co najmniej 200 ton tego cennego surowca. A dzięki pozyskanym środkom przygotowujemy się już do budowy trzech studni: w Kamerunie, Ugandzie i Czadzie. Mamy jednak nadzieję, że tych studni ratujących ludzkie życie, a będących często cenniejszym skarbem niż lekarstwa, powstanie jeszcze więcej. Bowiem dzięki czystej wodzie Afrykańczycy mogą uniknąć wielu śmiertelnych chorób, szczególnie groźnych dla słabych i niedożywionych dzieci – dodaje ks. Boraca.

Instytucje, które chcą przekazać makulaturę powinny się kontaktować z Wydziałem Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Więcej o akcji. 

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 grudzień 2017 14:52