wrapper

Wiadomości

piątek, 15 grudzień 2017 13:35

Bracia Kurkowi z pomocą dla ubogich

Napisane przez Agnieszka Kozioł/RDN Małopolska
Bracia Kurkowi z pomocą dla ubogich Foto Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Już kolejny raz bracia z Towarzystwa Strzeleckiego przeznaczyli świąteczny datek na Radiowe Dzieło Miłosierdzia. Sklep przygotuje paczki dla potrzebujących.

– Organizując bal charytatywny, czy też inne uroczystości zbieramy środki, które chcielibyśmy przeznaczyć zgodnie z naszymi statutowymi celami. Tak jest również w tym roku. Chcemy aby święta dla osób, którym gorzej się powodzi mogły przebywać w świątecznej atmosferze, bez kłopotu z zaopatrzeniem – mówi Andrzej Mróz, prezes Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Tarnowie.

– Bractwo Kurkowe jest organizacją militarną, historycznie powstałą dla obrony murów miast. Natomiast mamy taki czas, kiedy już nie potrzeba murów bronić, więc organizując jakby misję tego Bractwa zajmujemy się przede wszystkim miłosierdziem, wspieraniem tych, którzy potrzebują i przy każdego rodzaju uroczystościach właśnie staramy się tę właśnie misję wypełniać – wyjaśnia Andrzej Sasak, wiceprezes Bractwa Kurkowego w Tarnowie.

– To jest okres w roku i w tym okresie społeczność nasza przygotowuje się i wydaje więcej pieniędzy i biedniejszym ludziom należy pomóc. Dobraliśmy się tak w zarządzie, że wspólnie mamy takie zdanie i takie działania wykonujemy na tę rzecz – dodaje Stanisław Jędrzejczyk, Król Kurkowy i wiceprezes Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Tarnowie.

Dzięki kwocie przeznaczonej przez Bractwo Kurkowe na Radiowe Dzieło Miłosierdzia powstanie kilkadziesiąt paczek świątecznych dla najuboższych. Sklep Radiowe Dzieło Miłosierdzia działa przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie. Na miejscu i w siedzibie radia RDN przy ul. Bema 14 można nabyć charytatywne bony dla potrzebujących.