wtorek, 23 styczeń 2018 13:30

Poznajcie Młodych od A do Ż

Napisane przez KAI

mlodzi.ekai.pl – to adres serwisu specjalnego KAI poświęconego młodzieży, który został uruchomiony na rok przed ŚDM w Panamie. To część projektu „Młodzi od A do Ż” autorstwa rzeczników polskiej młodzieży: Doroty Abdelmoula – rzecznik prasowej ŚDM Kraków 2016 i Pawła Żulewskiego – rzecznika prasowego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– Po ŚDM w Krakowie łatwo jest spocząć na laurach, mówiąc, że temat obecności młodzieży w Kościele został już wyczerpująco przeanalizowany i omówiony. Tymczasem papież Franciszek, zwołując Synod Biskupów, właśnie na temat młodzieży i powołania, zachęca, by wciąż na nowo szukać odpowiedzi na pytania, także trudne, jakie stawiają sobie dziś młodzi ludzie w kontekście wiary i swojej przyszłości. Nasz projekt „Młodzi od A do Ż”, to odpowiedź na papieskie zaproszenie i zachęta, by w mówieniu o młodych nie ograniczać się do powielania obiegowych i powierzchownych opinii – mówi dziennikarka KAI Dorota Abdelmoula.

Serwis specjalny mlodzi.ekai.pl, przygotowany z myślą o tegorocznym Synodzie Biskupów nt. młodzieży i rozeznawania powołania, ma na celu informowanie o inicjatywach i refleksjach podejmowanych w Kościele w trosce o młodych ludzi. Współtworzony jest przez dziennikarzy Katolickiej Agencji Informacyjnej, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i publicystów portalu Stacja7.pl.

Dedykowany jest zarówno duszpasterzom młodzieży i samym młodym, którzy poszukują inspirujących treści związanych z obecnością młodzieży w Kościele, jak i dziennikarzom, którzy w rzetelny i kompleksowy sposób chcą relacjonować przygotowania i przebieg zgromadzenia synodalnego. – Młodzi ludzie chcą uczestniczyć w życiu Kościoła w Polsce i szukają w nim swojego miejsca. My wraz z ekspertami chcemy im to ułatwić.

– W kontekście zbliżającego się synodu, to szczególnie ważne. Jako „młodzieżowi rzecznicy” chcemy pokazać, że synod dotyczy nas wszystkich i może mieć decydujące znaczenie o przyszłości Kościoła. Bez młodych, rozeznających powołanie w duchu papieskiego nauczania, trudno mówić o przyszłości, a my chcemy nie tylko mówić, ale przede wszystkim taką przyszłość tworzyć – wyjaśnia rzecznik FDNT Paweł Żulewski.

Sam portal jest częścią projektu „Młodzi od A do Ż”, na który złoży się także audycja tematyczna w Radio Profeto i cykl ogólnopolskich debat. Autorami inicjatwy, realizowanej wspólnie przez KAI, FDNT i Stację7 są Dorota Abdelmoula, dziennikarka KAI i była rzeczniczka ŚDM Kraków 2016 oraz Paweł Żulewski, stypendysta i rzecznik prasowy FDNT.

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 styczeń 2018 13:37