wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 29 styczeń 2018 15:26

Seniorzy Rodów

Napisane przez Parafia Dobra
Seniorzy Rodów Foto Adrian Cieślik

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej we współpracy z Urzędem Gminy Dobra zorganizowała po raz pierwszy, w takiej formule, spotkanie opłatkowe dla seniorów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym sanktuarium.

– Pragniemy pamiętać o Was i dziękować Wam za obecność i wszelką pomoc,której nam udzielacie – zaznaczył w homilii proboszcz ks. Wojciech Sroka.

Po zakończonej Mszy św. wszyscy seniorzy spotkali się w miejscowej hali gimnastycznej, gdzie połamali się opłatkiem, a następnie miało miejsce spotkanie przy stole. Później obejrzeli jasełka przygotowane przez Młodzieżową Grupę Apostolską, a następnie rozpoczęło się długie kolędowanie. Na koniec, każdy z uczestników otrzymał pamiątkową kartkę wykonaną przez dzieci ze Szkolnego Koła „Caritas”.

- To wydarzenie jest owocem współpracy wielu instytucji. Było przygotowywane od grudnia, od kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się jako nieformalna rada charytatywna: Parafialny Oddział „Caritas”, Szkolne Koło Caritas i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Współpraca układa się doskonale, wymieniamy się doświadczeniami i razem działamy – mówi ks. Jakub Jasiak, wikariusz i główny koordynator spotkania.

- Bardzo się ucieszyłem z tej inicjatywy i czynnie jako władza samorządowa ją wsparliśmy. Ważne jest, abyśmy tworzyli szeroką koalicję na rzecz wspólnego dobra, abyśmy współpracowali na rzecz dobra drugiego człowieka – podkreśla Benedykt Węgrzyn, wójt gminy Dobra.

- W przygotowaniu brały udział niemal wszystkie instytucje i wspólnoty świeckie i kościelne, to pokazuje jak wspólnie możemy dobrze działać – podkreśla Teresa Kołodziej, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Jestem wzruszona i dumna, że młodsi o nas pamiętają. To pierwsza od lat taka okazja do wspólnego spotkania. Z wieloma osobami spotkałam się dziś po latach – mówi jedna z uczestniczek spotkania.


Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 15:34