wrapper

Wiadomości

wtorek, 13 luty 2018 10:27

#SmakiWielkopostne, czyli internetowe rekolekcje młodych dla młodych

Napisane przez Ewa Biedroń

Młodzi będą mówić rówieśnikom o Bogu i o tym jak przeżywają wiarę.

Przez cały Wielki Post w internecie będą zamieszczane krótkie filmiki przygotowywane przez młodzież z ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw diecezji tarnowskiej. Rekolekcje rozpoczęły się w Środę Popielcową.

 - Przed V Synodem Diecezji Tarnowskiej chcieliśmy jako wspólnota młodego Kościoła wspólnie sięgnąć po Słowo Boże. Chcemy przypatrywać się Chrystusowi, spojrzeć na Maryję w przygotowaniu do ŚDM. Maryja otwarła się na Słowo Boże. My też chcemy otworzyć się na to słowo i podzielić się nim z innymi  - mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Rekolekcje internetowe związane będą z programem duszpasterskim dla młodzieży „Oto ja”. Będą to fragmenty Ewangelii, świadectwa młodych i pytania o to co ważne jest w życiu.  

- Tak jak bogate jest Pismo Święte i słowo na każdy dzień, to taka jest też obfitość pytań. Na przykład co robię dla drugiego człowieka? Nie chodzi od razu o wielkie kroki, ale warto się zastanowić jaka jestem w stosunku do człowieka, którego mam najbliżej – podkreśla Aleksandra Małochleb, odpowiedzialna za Diecezjalne Centrum Młodzieży.

Filmiki będą pojawiać się na Facebooku Synaj.tv

To inicjatywa KSM, Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Centrum  ŚDM w Tarnowie „Kanał Panamski”.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 luty 2018 14:15