wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 26 luty 2018 18:40

Synodalne szaty liturgiczne - ZDJĘCIA

Napisane przez ks. Andrzej Dudek
Synodalne szaty liturgiczne - ZDJĘCIA Fot. ks.Marian Kostrzewa

Przy okazji ostatniej Kongregacji duszpasterskich dla kapłanów, duszpasterze mogli zobaczyć i niejako dotknąć prototypów niektórych szat liturgicznych przygotowanych z okazji V Synodu diecezjalnego.

Szaty liturgiczne dla kapłana i usługujących podczas Mszy św. lub nabożeństw są nieodłącznym elementem celebracji. One pozwalają od razu odróżnić, że to co się dzieje w kościele nie jest czymś zwyczajnym i codziennym, ale wyjątkowym i zupełnie innym. Nikt przecież, nawet ksiądz, nie chodzi w ornacie na co dzień, lecz ubiera go jedynie do sprawowania Mszy św.

Biskup Andrzej postanowił, że w dzień Inauguracji Synodu ofiaruje każdej parafii naramienny welon, używany przy błogosławieniu Najświętszym Sakramentem.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, folderu (aby pobrać, kliknij tutaj) i zakupu szat. Mogą one być darem dla parafii nie tylko od bierzmowanych, czy też dzieci pierwszokomunijnych. Mogą one być wyrazem osobistej jałmużny lub ofiary wotywnej, która wspiera naszą modlitwę o uproszenie od Boga jakiejś łaski.

Jedynym dystrybutorem jest Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej, w którym zarówno księża jak i osoby indywidualne mogą składać zamówienia na specjalnym formularzu (chętnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny).

Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30

tel: +48 514-791-192 (pon.-pt. 9.00-15.00)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy także do przeczytania szerszego wyjaśnienia symboliki synodalnych szat liturgicznych - kliknij tutaj.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 luty 2018 19:09